EA sa podvolilo a nebude predávať lootboxy v Belgicku

EA sa podvolilo a nebude predávať lootboxy v Belgicku

 

Zo súdneho sporu tak nakoniec nebude nič.

Po ukončení celého škandálu s lootboxami v Battlefront II sa stalo asi to najhoršie, čo si mohol vydavateľ predstavovať. Lootboxom sa začala venovať legislatíva. Gamblingové komisie v Belgicku a Holandsku rozhodli, že lootboxy sú formou gamblingu a z hier musia byť odstránené. A zatiaľ čo 2K Games s NBA sériou sa podvolili, EA sa vyhrážalo žalobou. Z tej však nakoniec nič nebude, minimálne teda v Belgicku.

Electronic Arts totiž oznámila, že sa podvolí zákonom v Belgicku a odstráni z FIFA hier možnosť kúpiť si FIFA Points za reálne peniaze. „Po diskusii s Belgickými úradmi sme sa rozhodli, že FIFA Points už nebudeme v Belgicku ponúkať na predaj.“ Spoločnosť taktiež vyjadrila svoje sklamanie nad tým, že Belgické úrady vidia FIFA Points ako formu gamblingu a taktiež vyjadrili svoj nesúhlas s interpretáciou zákonov a čakajú ďalšie vyjasnenie. Zároveň však skonštatovali, že tento krok nebude mať vplyv na ich finančné výsledky.

Postoj Belgicka k tejto veci bol neoblomný. FIFA Points od začiatku označovali ako formu gamblingu, pretože ich okrem získania hraním môžete aj kúpiť.

Hráči však stále majú prístup k Ultimate Team módu a môžu hrať s hráčmi, ktorých získali. Všetok obsah bude dostupný ako predtým s jediným rozdielom, že kartičky sa nebudú dať získať za reálne peniaze.

Pre Electronic Arts môže takéto rozhodnutie predstavovať problém smerom do budúcnosti. Totižto, podľa odhadov Forbes, až 67% tržieb tvoria digitálne služby, kde spadajú aj mikrotransakcie a lootboxy. A aj keď v tradičnejších hrách (Battlefield V, Anthem) sa spoločnosť lootboxov zbavuje, vo všetkých športových hrách stále sú. Problém nastane, keď to rovnakým spôsobom začnú riešiť aj ďalšie Európske krajiny.

Zdroj: Nieuwsblad

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk