PlayStation 5 zrejme na trh dorazí neskôr ako mnohí očakávajú

PlayStation 5 zrejme na trh dorazí neskôr ako mnohí očakávajú

 

Majitelia PS4 môžu na čas zmierniť tempo odkladania financií na novú generáciu konzoly. Tento rok sa jej ešte nedočkáme. 

Hráči v posledných mesiacoch pravidelne zaznamenávali informácie o príchode PS5 konzoly na jeseň 2018. Fámy naberali na intenzite s blížiacou sa E3 konferenciu. Mnohí fanúšikovia dúfali, že práve na nej bude oznámený nečakane skorý príchod novej generácie konzoly. Podľa najnovších informácií však nič nie je tak jednoznačné ako podaktorí tvrdia. 

PS4 a Xbox One prišli na trh pred takmer 5 rokmi. Debata o novej generácii konzol je teda na mieste. Podľa istých ľudí, priamo zo spoločnosti Sony Interactive Entertainment, je jeseň 2018 v spojení s PlayStation 5 nezmysel. Hlavne kvôli vývojárom, ktorí svoje hry vydajú práve na jeseň a neskôr. Zároveň by hardvér musel byť vo výrobe už teraz a unikajúce informácie by nebolo možné zastaviť. 

Ďalším dobrým dôvodom na zmierenie sa s neskorším príchodom PS5 sú aj chýbajúce informácie o devkitoch. Devkit, teda akási veľmi skorá, propriteárna verzia hardvéru alebo softvéru určená výlučne pre vývojárov, má pri videohrách slúžiť na správnu optimalizáciu hier pre nový model konzoly. Oficiálne informácie o devkitoch pre PS4 sa začali objavovať rok pred dátumom vydania. Niektorí vývojári zo spoločností pod záštitou Sony Interactive Entertainment hovoria aj o dvojročnom predbežnom prístupe k devkitom pre PlayStation 4. 

Na základe týchto informácií teda môžeme s PS5 konzolou počítať najskôr v roku 2019. Uvidíme aká ekluzivita sa stane lákadlom pre jej kúpu. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk