15 užitočných vychytávok na PS4

15 užitočných vychytávok na PS4

 

O niektorých ste možno vedeli, o tých ostatných nie. Každopádne prinášame prehľad vychytávok v PS4 menu, ktoré vám môžu padnúť vhod.

1. Screenshoty

Načasovanie správneho zachytenia obrazovky je niekedy obtiažne, zvlášť, keď tlačítko musíte stlačiť a podržať, aby sa vytvoril. Našťastie v nastaveniach sa dá zmeniť tento postup na "Easy Screenshots" kedy sa snímok obrazovky vytvorí okamžite po stlačení gombíka SHARE.

 

2. Pomoc pre zle vidiacich

Nie všetci majú dobrý zrak a preto v nastaveniach, pod položkou "Accessibility", nájdete také funkcie ako - zväčšený text, hrubé písmo, obrátené farby, či vysoký kontrast. Navyše môžete aktivovať funkciu "Zoom", teda priblíženie. To potom môžete kedykoľvek použiť pomocou stlačenia tlačidiel "PS a štvorec" a obrazovku posúvate pomocou ľavého džoistiku. Funkciu deaktivujete pomocou tlačidla "krúžok".

 

 

3. Váš ovládač, vaše pravidlá

Zmena významu jednotlivých tlačidiel v hre na pc je normálna vec. To si môžete konfigurovať podľa svojej chuti už od dávnych čias. Na PS4 to ale môžete tiež. Znova v nastaveniach pod "Accessibility" v zložke "Button Assignments" viete meniť význam gombíkov. To sa môže hodiť, keď hráte hru, ovládanie vám zrovna nesedí a hra neobsahuje konfiguráciu alebo ak áno, nie vhodnú pre vás.

 

 

4. Výhody primárneho systému

Ak používate aj iné PS platformy, ako PS4, musíte mať vybranú hlavnú platformu, na ktorej hrávate. Pokiaľ to nie je PS4, určite sa oplatí to zmeniť práve na tento systém. Nájdete to v nastaveniach pod "Account Management". Výhody sú také, že môžete naplno využívať PS Plus predplatné so všetkým, čo k tomu patrí, všetky aplikácie budú dostupné pre všetkých užívateľov, automaticky vám bude sťahovať predobjednávky a nákupy z PS Store, aj keď to kúpite napríklad v práci z mobilu a taktiež môžete hrať pomocou "Remote play" na inom zariadení. Stačí nechať vaše PS4 v "rest mode".

 

5. Čo funguje v Rest mode 

V zložke "Power Saving Settings" nájdete "Set Features Available in Rest Mode ". Tu si môžete aktivovať "Supply Power to USB Ports" nabíjanie pomocou USB portov, ktoré ostanú aktívne ešte 3 hodiny. Okrem toho môžete aktivovať funkciu, ktorá vám nevypne hru, či aplikáciu a po prebudení okamžite skočí do hry, ktorú ste hrali a mali len pauzu. Žiadne, loadingy ani nič. 5-7 sekúnd a ste tam kde ste boli. To je funkcia "Keep Application Suspended". Pokiaľ sa vám páčili funkcie opísané v bode 4, ako sú automatické sťahovania a podobne, zaškrtnite, že chcete aby bola aktívna funkcia "Stay Connected to the Internet".

 

6. Čo znamená "zámok na ikone"

Isto ste si všimli v menu, v náhľade hry, v pravom dolnom rohu malý zámoček. Znamená to, že bol problém s načítaním licencie pre túto hru. Väčšinou sa to stáva, keď máte stiahnutú nejakú hru zdarma vďaka PS Plus a nemáte zaplatené predplatné, tak vás nepustí hru hrať. Pokiaľ ale viete, že všetko je v poriadku a hra vám napriek tomu nejde, choďte do nastavení, zložka "Account Management" a zvoľte "Restore Licenses". Po krátkej synchronizácií by všetky hry mali ísť.

 

 

7. Prosím, nerušte

Rušia vás vyskakovacie okná o správach, novinkách alebo priateľoch v hrách? Sekcia "Notifications" v nastaveniach vám pomôže s týmto problémom. Dá sa jedným kliknutím vypnúť tieto okienka alebo si ľubovoľne navoliť, ktoré chcete aby sa vám zobrazovali a ktoré nie. Ak máte veľa priateľov a chcete byť informovaný keď iba vaši najlepší priatelia sú online, stačí si vybrať v "Notifications When Friends Go Online", ktorí presne sa vám zobrazia a ktorí nie.

 

 8. Možnosti prihlásenia

Pokiaľ PS4 používate v domácnosti viacerí, ale vy ste ten, ktorý hrá najčastejšie alebo konzolu vlastníte, môžete si v "Login Settings" nastaviť automatické prihlásenie, vďaka ktorému preskočíte obrazovku s výberom užívateľov. Taktiež v tomto menu nájdete možnosť zabezpečenia súkromia pomocou 4-miestneho pin kódu, ktorý si nastavíte v "Login Passcode Management" alebo prihlasovanie pomocou tváre pomocou Playstation Camera v "Enable Face Recognition".

 

 

9. Porozprávame sa?

Vedeli ste o tom, že svoju PS4 môžete premenovať ba dokonca ovládať pomocou hlasu? Pokiaľ chcete svoju PS4 premenovať, lebo máte napríklad viac kusov PS4, alebo jednoducho chcete, môžete tak urobiť v "System Information". Ak máte záujem o ovládanie hlasom, choďte do zložky "Voice Operation Settings", kde už len sledujte pokyny na obrazovke, kde sa dozviete ako to správne používať.

 

 

10. Bezpečnosť je prvoradá

Predávate PS4 alebo prechádzate na PS4 Pro a nechcete za sebou nechať nič? V sekcii "Initialisation" nájdete možnosti vymazania. Či už rýchle, ktoré síce rýchle je, ale pomocou jednoduchých dostupných nástrojov sa dajú údaje obnoviť, alebo kompletné, kedy sa disk vymazáva niekoľko hodín a Sony garantuje, že sa vymaže každý jeden bajt, ktorý na disku bol. Buďte ale opatrný, lebo progres sa nedá zrušiť ani vrátiť späť.

 

 

11. Lovci Trofejí

Zaujímalo vás, ako sa vypočítava, ktorá trofej je bežná a ktorá raritná? "Ultra Rare" teda ultra raritná trofej je vtedy, keď iba 5% alebo menej majiteľov hry ju dosiahlo. "Very Rare" veľmi raritná trofej sa pohybuje medzi 5-15%, "Rare" raritná trofej medzi 15-50% a "Common" teda bežná trofej nad 50%. 
Keď sme pri tých raritných trofejach, ak potrebujete pomôcť pri jej dosiahnutí, stačí zvoliť konkrétnu trofej, stlačiť "Options" tlačítko a kliknúť na "Search Internet". Vtedy vám automaticky prehliadač pomocou Googlu nájde články a videá ako na to.

 

12. Rýchle prepínanie aplikácií

Dvakrát rýchlo stlačte "PS" tlačítko a tak prepínate medzi poslednými dvoma otvorenými aplikáciami. Tento trik funguje len, ak popri hre máte otvorenú natívnu PS4 aplikáciu ako je prehliadač, PS Store, galéria, trofeje, videá a podobne.

 

 

13. Playstation Plus Hub

Chcete rýchly náhľad všetkého, čo má niečo spoločné s vaším PS Plus? V PS Plus Hube (Prvá ikona naľavo v hlavnom PS4 menu) môžete vidieť celú PS Plus knižnicu a to vrátatne názvov titulov, hier mesiaca a vidíte aj všetky benefity, ktoré máte k dispozícii.

 

14. Alternatívne písanie

Prejsť šípkami na písmeno a potvrdiť "X" nie je jediný spôsob zadávania textu, ktorý Playstation ovláda. Stlačte "R3" keď sa objaví klávesnica a môžete pomocou pohybového senzoru prechádzať po písmenách a potvrdiť štandartne "X". Chcete niečo rýchlejšie? Na ovládači máte predsa dotykovú plochu. Použite ju. Ak máte klávecnicu, môžete ju pripojiť do USB portu a písať tak. V nastaveniach, v sekcii "Language" dokonca môžete nastaviť jazyk a užívateľský slovník.

 

 

15. Nastavenie rýchleho menu

Stlačte a podržte tlačidlo "PS" kedykoľvek a vyskočí vám rýchle menu, kde vidíte najčastejšie používané veci. Pokiaľ zvolíte "Customise", môžete si vybrať, čo tam chcete a čo nie.

 

 

Veríme, že ste našli niečo nové, čo vám zjednodušilo život s touto skvelou konzolou a môžete si tak hry aj prostredie vychutnať ešte viac.

 

Zdroj: blog.eu.playstation.com

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk