Andrew House končí na poste šéfa Playstationu

Andrew House končí na poste šéfa Playstationu

 

Na mieste prezidenta ho nahradí John Kodera.

Sony včera oznámilo, že Andrew House už nie je prezidentom a výkonným riaditeľom Sony Interactive Entertainment, vetvy zodpovedajúcej za značku Playstation. Jeho doterajší zástupca John (Tsuyoshi) Kodera s okamžitou platnosťou preberá jeho miesto a s ním aj zodpovednosť nad všetkými videohernými službami a produktami spoločnosti. House zároveň odstupuje aj zo svojej pozície výkonného viceprezidenta v Sony Corporation. Zo spoločnosti však úplne neodchádza a v najbližšej dobe zaujme miesto predsedu predstavenstva SIE pre zabezpečenie hladkého prechodu.

Dôvod výmeny riaditeľa najziskovejšej vetvy spoločnosti Sony nie je známy, no v tlačovom vyhlásení zahŕňa Housa jeho predchodca a nadriadený Kazuo Hirai slovamy chvály a vďaky, takže sa pravdepodobne jednalo o vzájomnú dohodu.

House začal svoju kariéru v Sony ešte v roku 1990. Podieľal sa tak aj na marketingu prvej konzoly Playstation. Časom sa z neho stal marketingový riaditeľ Sony Corporation, výkonný riaditeľ európskej vetvy Sony Computer Entertainment až nakoniec v roku 2011 nahradil Kazua Hiraia na mieste prezidenta Sony Computer Entertainment. Pod jeho taktovkou prebehlo úspešné uvedenie konzoly Playstation 4 na trh aj spojenie so Sony Network Entertainment International a vytvorenie dnešnej spoločnosti Sony Interactive Entertainment.

Jeho nástupca John (Tsuyoshi) Kodera pracuje v Sony od roku 1992, kde začínal pri kontrole a plánovaní prenosných hudobných prehrávačov. V roku 2013 sa stal prezidentom Sony Network Entertainment International. Po vytvorení Sony Interactive Entertainment zaujal rolu zástupcu prezidenta.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk