Crash Bandicoot je s nami už 20 rokov

Crash Bandicoot je s nami už 20 rokov

 

Uplynuli dve dekády odo dňa, keď sa známy maskot konzoly Playstation prvýkrát objavil na obrazovkách televízorov.

Crash Bandicoot. Hra, na ktorej vyrastalo mnoho hráčov prvej konzoly Playstation, oslavuje tento rok už dvadsiate výročie od jej vydania. Prvý diel série plošinoviek, ktoré nesú meno po svojom oranžovom hlavnom hrdinovi, bol vydaný už 9. septembra 1996.

Konzola Playstation pri svojich začiatkoch potrebovala maskota, ktorý by sa dokázal postaviť Mariovi od konkurenčného Nintenda. Crash sa tak pre spoločnosť Sony stal hlavnou zbraňou na boj so svojím súperom. Dôkazom je aj táto reklama, v ktorej sám Crash prišiel pred centrálu Nintenda vytrieť Mariovi zrak svojou novou hrou.

Táto agresívna taktika sa im vyplatila a Crash sa naozaj stal jednou z najúspešnejších hier svojej doby. Prvý diel tak nasledovali aj dve pokračovania Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back, Crash Bandicoot 3: Warped a pretekárska hra Crash Team Racing. Aj vďaka úspechu Crasha Bandicoota sa stalo vývojárske štúdio Naughty Dog jedným z najlepších štúdií v portfóliu Playstation a dočkali sme sa tak od nich aj ďalších klasík ako Jak & Daxter, Uncharted a The Last Of Us.

Ak aj vo Vás toto video vyvolalo značnú dávku nostalgie, nemusíte zúfať. Sony totiž na tohtoročnej konferencii E3 vo veľkom štýle oznámilo, že pri príležitosti 20. výročia série vydá remasterované prvé tri diely na konzolu Playstation 4. Bohužiaľ, to je zatiaľ všetko, čo o tejto kolekcii vieme a tak si na ňu pravdepodobne ešte hodnú chvíľu počkáme.

Hrávali ste, alebo ešte stále hrávate jednu z hier s krútiacim sa oranžovým hlodavcom v hlavnej úlohe? Tešíte sa na návrat Crasha Bandicoota na PS4?

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk