Godfather II RECENZIA PS3

 

Krstný otec, kultový film, pre väčšinu ľudí azda najlepší film histórie kinematografie (dokonca ani Dark Knight ho nepripravil o prvenstvo). Zaujímavosťou dnešných hier, je to, že každá druhá sa opiera o film. Baví vás to ešte? Mňa to prestáva. Furt tie isté high budget a low performence hry na margo filmu. A Godfather 2 je len ďalšou škatuľkou do zbierky.

Poviem vám jedno. Sú distribučné firmy, ktoré to vedia s ľuďmi. Nie každý sa do hier vyzná tak, ako core hráči a toho sú si pekne vedomí. Na scéne sa objaví nový hráč, ktorý nemá poňatia, v čom spočíva kvalita hry a už vôbec nemá predstavu o dnešných tituloch. Tak si kúpi Godfathera. ,,Musí to byť fakt šupa, veď film bol mega brutál!´´ Povie si. Spustí hru, uvidí raz za 3 hodiny nejakú postavu z filmu a už mu cvrká v nohaviciach, aká je hra božská. Tohto sú si vydavatelia vedomí a vlastne im nie je čo zazlievať, veď aj oni potrebujú uživiť svoje rodiny a priemerný hráč si kúpi skôr hru so známym názvom, ako neznámy skvost. Našťastie sú tu kritici a aj keď nás čítajú väčšinou len core hráči, občas sa stane, že si nás prečíta aj niekto, kto nie je až tak v obore. Neboj chlapče, vyvedieme ťa z omylu!

{gallery}recenzie/Godfather2/1{/gallery}

Takže čo je vlastne ten Godfather 2? Jedná sa o hru, v ktorej vy, ako miestny Don rodiny ovládate svoj mafošský podnik. Pobehujete po meste (otvorenom), kšeftujete, vpaľujete, zabíjate, kradnete a  robíte všetko, čo s povolaním mafiána súvisí. V jednotke ste plnili misie svojho Dona, v dvojke ste donom vy a vy udávate príkazy ľuďom, ktorých ste si najali. V rukáve máte jedno eso, takz. Donov pohľad, ktorý vám ukáže 3D mapku mesta a zvýraznené všetky budovy, ktoré súvisia s vašim špinavým obchodovaním. Musím povedať, že 3D mapka je jedinou vecou, ktorá sa autorom podarila dostatočne.

{gallery}recenzie/Godfather2/2{/gallery}

V mestách (celkovo 3) vládnu aj iné rodiny, ktoré ovládajú podniky, ktoré by ste chceli. Prečo? Lebo vám zarábajú peniažky a ak ovládate v meste celé dané odvetvie (napr. Kasína), sprístupnia sa vám špeciálne bonusy, ktoré vám pomôžu v postupe (vesty, obrnené autá...). Vylepšovať môžete aj svojich najatých kumpánov, včetne streľby, životov a špeciálnych schopností(výbušniny, liečenie, trezory....). Tie budete potrebovať na určité misie, ako napríklad vylúpenie trezoru, alebo vyhodenie domu do luftu. Všetko to znie zábavne, aj to prvé dve hodiny zábavné je, bohužiaľ potom na scénu prichádza pán Furt Dookola. Tipov misií je naozaj málo, väčšina z nich je dokonca úplne zbytočná a nudná, takže namiesto plnenia zábavných side questov vletíte na čo najrýchlejšie poobsadzovanie všetkých podnikov a vystrieľanie všetkých rodín v meste. A.... Game Over.

{gallery}recenzie/Godfather2/3{/gallery}

Verdikt: Pochváliť môžem jedine Donov pohľad, zvuky zbraní (jediné čo ma držalo v hraní) a grafiku výbuchov. Ostatná grafika stojí za... a pripomína GTA3. Len si spomeňte kedy GTA3 vyšlo. Jazda na autách je maximálne arkádovitá, pripomína skôr autíčka na kolotočoch. Ak si spočítate všetky výhody a nevýhody celej hry, vyjde vám záporné číslo hlboko pod nulou. Na prostriedky, ktoré má Electronic Arts, vytvorili hru, ktorá je hanbou Krstného otca. Na miesto drahých licenčných zmlúv mohli dať tvorcovia peniaze do zlepšenia grafiky, vytvoreniu príbehu (ktorý je tak lineárny a nudný!!!) a pridania contentu. Nie je  nič horšie, ako hype produkt, ktorý nespĺňa ani základné elementy, z ktorých sa dá usúdiť, že je hra dobrá. Je to ponuka, ktorú nemožno neodmietnuť.

{wmv}t_godfather_howplay_h264-0{/wmv} 

 

 


výbuchy
zvuk
donov pohľad

dookola opakovanie questov
nudný príbeh
grafika
60%60%
ŽÁNER
3rd person shooter
VÝROBCA
EA
VYDAVATEĽ
EA CZECH
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤEA

{metascore url=http://www.metacritic.com/games/platforms/ps3/godfather2/} 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk