Bakugan:Defenders of the Core - Recenzia PS3

 

To že nie som fanúšikom anime, poviem radšej hneď na začiatku. Aj keď som si pofičal na Ghost in the Shell, stále považujem tento smer-kultúru-štýl za prudko detinský a nikto mi to nevyhovorí. Tým sa pravdaže nechcem dotknúť nikoho, komu sa páči, nech si každý pozerá a hrá čo chce.

No a ako trest boží sa mi do rúk dostáva už druhá hra slávneho anime seriálu Bakugan. Hurá... Týmto by som chcel upozorniť čitateľov, že sa bude jednať o čisto subjektívnu recenziu so zameraním na western-RPG kultúru a ak sa do nej nehlásite, bežte si radšej prečítať tú Babliho, ktorá to aspoň sčasti pochváli.

{gallery}/recenzie/bakuganDotC.recenzia.PS3.klajo/1/{/gallery}

Nemusím snáď vysvetlovať, čo to vlastne to anime je. Zhodnime sa ale na tom, že niekomu sadne, niekomu nie. Bakugan je anime azda v tej najčistšej forme, akú poznám. Séria nerealistických eventov, ako je padanie kartičiek, žetónov, či lôpt dopadne na zem, nájdu ich celkom submisívni a šikanovaní pubertiaci, ktorí prejavujú svoje emócie zvláštnymi hyperaktívnymi gestami. Nanešťastie zrovna tieto padajúce predmety majú opäť nerealistickú moc v podobe vyvolávania ešte nerealistických príšer veľkosti Gerlachovského štýtu. Byť na mieste rodičov týchto detí, asi by som im tieto „hračky“ skonfiškoval.

Ale tak pohybujeme sa v nereálne, tak prečo nie, že? Vžijete sa do role svojho avatara, ktorého si môžete navrhnúť z menšieho množsta možností. Vlasy sú pravdaže to najdôležitejšie, takže nezabudnite zvoliť čo najkreatívnejší účes, nech o vás všetci vedia už na kilometer. Osobne si myslím, že zrovna tento aspekt mali tvorcovia trošku zmierniť, keďže značnú časť hry sa budete plýžiť. Jáj, zabudol som, sme v anime!

{gallery}/recenzie/bakuganDotC.recenzia.PS3.klajo/2/{/gallery}

Po vytvorení svojej 13-ročnej postavy (čo je snom každej paničky vo veku 40 a vyššie) sa vydávate na úžasne infantilné dobrodružstvo zahŕňajúce záchranu jadra zeme, ktoré chcú vycucať „tí zlí“. O nich sa vyjadrovať radšej nebudem. Prejdete si stručným tutoriálom, ktorý vám predstaví základné aspekty súbojového systému a naopak neprezradí vám nič, čo by mohlo mať niečo dočinenia s príbehom. Nevadí, ajtak som všetky cutscény preskakoval, chrániac sa pred upadnutím do šialenstva.

Aj keď je systém súbojov celkom zaujímavý, herným rajom určite nie je. Na jednej strane tomu dopomáha jednoduchosť celej hry, na strane druhej pomalé cool-downy špeciálnych abilitiek, ktoré budete mačkať hneď, ako po dlhom čase znovu nabehnú. Z praxe môžem všetkých ubezpečiť, že sa jedná o značne nudnú záležitosť.

{gallery}/recenzie/bakuganDotC.recenzia.PS3.klajo/3/{/gallery}

Druhým pylierom hry je akýsi plýžiaco-komunikačný režim, ktorý je azda ešte nudnejší, ako ten súbojový. Vašim cieľom je nenechať sa chytiť „tými zlými“, v čom vám dopomôžu aj kartičky, ktoré dostanete za rozhovor s postavami (divil som sa, ale NPC-čka moc komunikatívne teda nie sú).

Aby sa zachovali aj nejaké RPG prvky (keďže pokémonov a iné „hry“ za RPG považujem), hra obsahuje aj kartový systém, ktorý vám vylepšuje/sprístupnuje schopnosti vašich úber monštier. Ako som už ale spomenul, všetkého je málo. Málo kartičiek, málo schopností, málo využitia vďaka dlhým cool-downom. Hru tak s kľudom prejdete s cigaretou v ruke a ak nefajčíte, stihnete aj natreť chleba.

V závere by som zhodnotil celú hru, ako veľmi zjednodušený koncept už jednoduchého konceptu. Aj keď predchodca bol na tom ešte horšie, stále sa jedná o veľmi jednoduchú hru, plnú nudy a čakania. Ak vyslovene nie ste fanúšikom Bakugana, či nemáte 12 rokov (čo je mimochodom minimálna veková hranica!) titul nemôžem odporúčiť. Tak isto neodporúčam rodičom zakupovať hru svojim deťom, pokiaľ chcú, aby z nich vyrástli psychicky zdraví jedinci.

{gallery}/recenzie/bakuganDotC.recenzia.PS3.klajo/4/{/gallery}

pre fanúšikov Bakuganu

ľahké
nudné
príbeh
50%
ŽÁNER Akčná adventúra
VÝROBCA Now Production
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Activision Blizzard / ABC DATA
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk