Guitar Hero Metallica - RECENZIA PS3

 

Tak a máme tu ďalší diel hudobnej série Guitar Hero s hosťovaním kapely Metallica. GH Metallica je teda ďalšia z hudobných hier, pri ktorých sa dá vyblázniť a potrénovať trošku svoje prsty a zručnosť, vedieť načasovať svoje pohyby pri triafaní nôt a zahrať si v koži spevákov zo skupiny Metallica.

Grafika hry je dobrá, pri používaní 1080i je to naozaj dobré. Počas hrania sa mení kamera osoby s ktorou hráte, používajú rôzne pohyby, nechýbajú ani priame zábery na spevákov, zmena farby gitary (pokiaľ dosiahnete na status bare červenú hranicu) a samozrejme aj priamy záber na gitaru pri vašom sóle. Taktiež sa stretnete so zmenou, keď hráte pred publikom alebo niekde inde. Pred publikom sa obraz zdá trošku zrnitejší, akurát obecenstvo je trochu nedorobené, alebo intro, ktoré uvádza každú pesničku, je viac menej vždy rovnaké.

{gallery}/recenzie/GHmetallica.recenzia.PS3.PetoVal/1{/gallery}

Čo sa týka deja, vašu hru sprevádzajú krátke animované videá po každom odomknutom packu pesničiek a zároveň budete môcť odomykať live videa z koncertov a podobne.
Hrateľnosť hry je v poriadku a nie je zložitá, pointou je vlastne len chytiť notu, čiže kliknúť alebo podržať v správny čas. Akurát sa mi nepáčili úrovne obtiažnosti. Mnoho krát nastal veľký nepomer v piesni, keď ste trafili jednu notu na easy mode, zahralo to skoro celé sólo a vôbec ste nemali zážitok z hrania. Inokedy bola úroveň easy modu (pri rytmike podobnej pesničky) o pár stupňov ťažšia a to už nehovorím o ostatných úrovniach!

Ďalej, čo bolo aj v predchádzajúcich verziách, ale ostalo, je pridanie nových možnosti na upravovanie si postavy. Na výber je mnoho doplnkov od nástrojov cez ich upravovanie, menenie farby, dizajnu, veľkosti a štýlu, po upravovanie si svojho hráča cez módne doplnky a oblečenie. V GHM je možné vytvoriť aj vlastnú postavu, s ktorou budete prechádzať carier mód, alebo voliteľný quick play, ak si chcete len tak zabrnkať. No stále som mal pocit, že hra je skôr stavaná pre príležitostných hráčov. Hra je síce zábavná, no ak hráte sami, je to furt o tom istom. Našťastie hra ponúka ešte možnosť pripojenia mikrofónu, basgitary a bubnov, takže ak vás omrzí gitarka, je tu možnosť skúsiť diametrálne odlišné hudobné nástroje, či vlastný spev. Omnoho zaujímavejší je ale multiplayer, alebo head to head mod kde si to rozdávate so spoluhráčmi doma, alebo na nete. Pri hraní na nete sa stáva, že váš protivník má nastavenú ťažšiu obtiažnosť, takže treba dávať pozor, s kým idete hrať. Nie je vždy pravidlo, že vyhrá ten, kto zahrá lepšie, lebo ak sa aj váš nepriateľ viac krát pomýli (a má nastavenú vyššiu obtiažnosť), stále má v pesničke viac nôť, ako hráč na nižšej úrovni.

{gallery}/recenzie/GHmetallica.recenzia.PS3.PetoVal/2{/gallery}

Keď si to tak celé zhrnieme, hra je dobrá, no podľa mňa sa jej rýchlo nabažíte a vytiahnete ju viac menej ako spoločenskú hru pár krát do roka. Nieže by to bol problém, práve naopak, GHM je pravá večerná/párty hra, kde sa stretnete s priateľmi a zahráte si vaše obľúbené pesničky. Nepotrebujete niekoľkoročné cvičenie, alebo dokonalý hlas, stačí pár hier a cítite sa ako svetová hviezda. Pre priaznivcov skupiny Metallica len vrelo odporúčam.

pre priaznivcov Metallica
grafika
design
nerovnovážnosť obtiažností
85% 85%
ŽÁNER hudobná simulácia
VÝROBCA Neversoft Entertainment
VYDAVATEĽ Activision/CENEGA
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ EA
Zaujala vás táto hra?
Kúpte si ju na www.ProGamingShop.sk

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk