Monsters vs. Aliens - RECENZIA PS3

 

Čo by to bol za animák, keby sa po uvedení do kín nedočkal aj svojej hernej podoby? Monsters vs. Aliens je dokonalým príkladom, že sa to tak robí a našťastie sa to urobilo dobre. Ak sa dokážete preniesť cez fakt, že hra je určená najmä mladšej vekovej skupine, myslím, že sa celkom dobre pobavíte.

Budete hrať za postavy Ginormica, Dr. Cockroach, B.O.B a Missing Link v príbehu, ktorý čerpá veľa z filmu, ale aj nových, špeciálne pre hru ušitých scenárov, čo hre pomohlo k istej originalite. Zdá sa, že vývojári Beenox udreli klinec po hlavičke, pretože ako som už spomenul, hra určená prevažne pre deti neutrpela na hrateľnosti a v pohode si ju zahrajú aj dospelí. Ovládanie totižto pracuje na jednotku a tempo hry je výborne naporcované, v hre sa proste vždy niečo deje. Podobne, ako malý psík Bolt a jeho kamarátka získavali postupom hry nové útoky a pohyby, aj  v tejto hre je princíp v podstate rovnaký. Po každom leveli, v závislosti ako úspešne ste ho prekonali, získate prístup k DNA príšerky a za získané bodíky si upgradnete vaše sily. Okrem toho si môžete „kúpiť“ aj extra zápasy, obrázky a skice ku hre, vymazané scény či zábery z filmu. No a skoro som zabudol na podstatné, a to kooperatívnu hru, ktorá sa vo dvojke hrá výborne.

 

 

 

{gallery}recenzie/monsters/1{/gallery} 

 

Vizuálne spracovanie je prekvapivo dobré, v rýchlejších pasážach vám dajú zabrať všakovaké lasery a prekážky, ale aj v tom zhone sa dá postrehnúť snaha grafikov o filmové dojmy. Dabing je veľmi podobný originálu a svoju úlohu plní na jednotku. Monsters vs. Aliens je typický animák, no po rokoch sa na trhu podarilo vytvoriť niečo hodnotnejšie, za čo sa oplatí aj zaplatiť.

 

{gallery}recenzie/monsters/2{/gallery}

 

Verdikt: Dopadlo to veľmi dobre. Hra má znaky kvalitnej hry a nielen nejakej prerábky z vidiny ziskov. Ak máte radi skákanie, strieľanie, lezenie, uhýbanie a ešte k tomu vyšinuté sci-fi animáky, ste na správnej adrese. 

 

{metascore url=http://www.metacritic.com/games/platforms/ps3/monstersvsaliens/} 

 

 

 

{tab=PLUSY}

slušná prerábka
odlišnosti od animáku
ovládanie
slušná grafika

{tab=MÍNUSY}

zamerané skôr pre deti

{tab=HOTNOTENIE}

75% 80%

{tab=Žáner}
animák/arkáda/adventúra

{tab=Výrobca}
Beenox

{tab=Vydavateľ}
Activision / CENEGA

{tab=Spolupráca}

Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: CENEGA

{/tabs}

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk