MLB 13: The Show - Recenzia

 

Tak ako každý rok, tak aj tento k nám prichádza pokračovanie MLB: The Show – lídra na trhu baseballových hier, ktorým je už nejakú tú chvíľu a podľa všetkého to neplánuje zmeniť. Vývojári zo štúdia SCE San Diego nám zasa raz ukázali, že aj pri takejto hre sa vždy nájde miesto pre zdokonaľovanie, a tak všetkým fanúšikom baseballu pripravili baseballovú lahôdku, o ktorej nie je pochýb, že bude vo svojej triede dominovať aj tohto roku. Pravdepodobne návratom Road To the Show módu, ktorý si fanúšikovia vynútili.

Baseball je u nás, ale aj celkovo v Európe, dosť nepochopený či celkovo nie veľmi sledovaný šport. Málokto dokonca vie pravidlá tohto športu, alebo ako vôbec funguje. Jasné, všetci sme videli tie americké filmy, kde dva tímy proti sebe nastúpia v odpaľovaní a chytaní nadhodenej loptičky, ale nejako sme nikdy nemali potrebu o tom vedieť viac. 

Prvotné dojmy sú náramne prekvapivé. Hra doslova prekypovala energiou a atmosférou baseballových zápasov amerických trhákov. MLB 13: The Show ponúka more možností, ako ju absolvovať. Od obyčajného zápasu, cez tréning odpaľovania či nahadzovania, až po baseballovú ligu a návrat RPG módu Road To the Show, kde sa z pozície jednotlivého hráča tímu prepracovávate ako individualista na vrchol ligy spolu so svojím tímom. V skratke, každý hráč si príde na svoje a hru si vie prispôsobiť svojmu hernému štýlu.

Ohúri vás kvantum informácií o hráčoch, tímoch, štadiónoch ba dokonca o tom, aký hráč vyniká v ktorej pozícii, aké preferuje odpaly, nadhody, akým štýlom hrá a mnoho iného. Pred tým, ako sa pustíte do hry, vám hra ponúka naozaj hojný počet predzápasových nastavení, pred ktorými si môžete pripadať ako malý človiečik pod obrovskou horou.

Významnou novinkou je pridanie nového beginner módu, ktorým očividne chceli prilákať ľudí – začiatočníkov. Hra však nie je nijak vysvetlená, čo je veľká škoda a autori by na tomto faktore mali zapracovať v budúcich dieloch. Na druhej strane je hráčom odobraná z pliec obrovská váha zodpovedností a povinností. A tak si môžete pokojne a nerušene jednoducho odpaľovať a nahadzovať bez toho, aby ste museli riešiť nejaké behanie medzi métami, hráčov na métach a podobne. V hre ste od toho, aby ste nadhodenú loptičku perfektne odpálili alebo v opačnom prípade, aby ste ju nadhodili tak, aby ju váš súper neodpálil. V kombinácii s úžasnou atmosférou, ktorú sa podarilo autorom na štadiónoch vytvoriť, je MLB 13: The Show naozaj zábavná a užijete si ju. Napríklad môžete sledovať loptičku počas vášho odpáleného „houmranu“ a v pozadí vidieť chlapíka predávajúceho divákom hotdogy. Práve takéto malé a zanedbateľné drobnosti robia v dnešnej dobe hru kvalitnou. A čo viac, táto skvelá atmosféra sa drží celým stretnutím, ktorým vás sprevádza dvojica výborne nadabovaných komentátorov, a tak si pri hre pripadáte, akoby ste naozaj boli na zápase.

Pri samotnom odpaľovaní a nadhadzovaní máte neúrekom možností, ako akciu previesť a oblafnúť tak vášho oponenta. Od rýchlo hodených lôpt po pomalé a stočené falše. Arzenál je naozaj bohatý.

Ide o produkt z najlepšie vyzerajúcich športových hier (momentálne na trhu) a určite top medzi tými baseballovými. Detaily hráčov sú úchvatné a fanúšik bez problémov spozná svojho favorita aj medzi hordou ľudí. Zvuky sú na vysokej úrovni a dodávajú konečnému spracovaniu neopakovateľnú atmosféru tohto športu. Chybičkou krásy je veľmi zriedkavý problém textúr a problém nových hráčov s adaptáciou do nového, nie veľmi svetovo rozšíreného športu. Ak sčítame všetky plusy a mínusy, gameplay ako taký sa od minulého dielu až na pár detailov nezmenil, to však nemení nič na tom, že tvorcovia odviedli kus parádnej roboty, pri ktorej bezpochyby každému fanúšikovi baseballu poskočí srdce. MLB 13: The Show určite nie je hra pre každého, ale chalani zo štúdia SCE San Diego dosiahli presne to, čo chceli - spravili kvalitný baseball pre jeho fanúšikov.

Informácie o hre

Game Cover
MLB 13: The Show
Platforma: PS3
Žáner: Šport (baseball)
Výrobca: SCE San Diego Studio
Distribútor v SR: Sony
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

85%
 
Nechajte sa pohltiť atmosférou baseballu!
  Klady
  • skvelá atmosféra
  • audiovizuálne spracovanie
  • Road to The Show RPG mód
  • grafické spracovanie
  Zápory
  • občasné chyby textúr
  • chýba poriadny tutorial
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk