Sports Champions 2 - Recenzia

 

Jednu vec musíme originálnemu Sports Champions uznať. Išlo o titul, ktorý vedel využiť Move takým spôsobom, že fungovalo. Dodnes si pamätám tú zábavu pri gladiátorských súbojoch a stolnom tenise, ktoré prinášali úžasnú presnosť a hrateľnosť zároveň. Dalo by sa povedať, že išlo o najlepšie spracovanú pohybovú hru na trhu. Pravdaže, po stránke technickej. A hoci sme sa (my hráči) už zo sna o „troj-Á-čkových“ tituloch na pohybových ovládačoch zobudili, môžeme aspoň objektívne zhodnotiť, či dvojka stojí za kúpu. 

Sports Champions 2 prináša opäť niekoľko hier v jednom, ktoré ponúkajú rôzne štýly hrania a najlepšie sa pri nich zabavíte s partiou. Celkovo je v hre zaimplementovaných 6 športov, menovite box, tenis, lukostreľba, bowling, zjazd na lyžiach a golf. Každá z týchto hier ponúka absolútne odlišný zážitok pre rôzne vekové kategórie.

Bohužiaľ, niektoré minihry, ktoré robili jednotku „mustbuy“, sú nahradené horšími verziami. Namiesto gladiátorských zápasov tu máme box, ktorý síce nie je zlý, no originálu sa určite nevyrovná. Oproti stolnému tenisu je klasický tenis horšie spracovaný a tu prináša celkové zhoršenie hrateľnosti a presnosti. Zjazd na lyžiach je úplne iná kategória a aj sa čudujem, prečo tvorcovia vybrali práve túto disciplínu. Ovládač máte predsa v rukách a nie na nohách. Preto sa opäť pripravte na miernu frustráciu pri zle zachytených pohyboch. Je skrátka cítiť, že autori si odhrýzli viac, ako mohli zhltnúť.

Avšak pri golfe, lukostreľbe a bowlingu je to o niečom úplne inom. Ovládajú sa perfektne a je cítiť, že každý pohyb, ktorý vykonáte, technológia spracuje. Každopádne, asi si viete predstaviť, ako tieto herné módy fungujú, skrátka odpaľujete, strieľate a hádžete, pričom sa dá povedať, že ide o tie monotónnejšie hry titulu.

Po grafickej stránke je hra na rovnakej úrovni ako jednotka, čo pri starnutí dnešnej generácie konzol ani nemôžem „ofrfľať“. Vyšťaví vaše PS-ko na maximum a na dnešné pomery hra vyzerá dobre. Menu je pekne spracované, ľahko sa Movekom ovláda a ponúka splitscreen, ktorý je pri tejto hre naozaj povinnosťou. Online hranie tu však chýba, čo naozaj zaráža. Hrať môžete aj s dvomi zariadeniami naraz, čo dotvára pocit autenticity, hlavne u lukostreľby a boxu.

Zhrnuté a podčiarknuté, Sports Champions 2 ponúka 6 nových minihier, ktorých spracovanie je tak trochu schizofrenické. Pasívnejšie športy sú spracované excelentne, no tie akčnejšie, pri ktorých sa aj zapotíte, obsahujú veľké množstvo chýb pri pohybe. V tomto smere môžem odporúčať hru hocikomu, kto si vychutná lepšie ohodnotené minihry (golf, lukostreľba, bowling), pri ostatných siahnite radšej po jednotke.  

ovládanie
grafika

absencia online MP
občasné chyby v pohybe
75%
ŽÁNER pohybová športová
VÝROBCA SCE San Diego Studio
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk