Uncharted 3 - Preview PS3

 

Počuli ste už o sérii Uncharted? Nie? Tak radšej začnite rýchlo čítať, pretože pokiaľ zhodou okolností vlastníte PS3, táto chuťovka by vám určite uniknúť nemala. Čoskoro sa v obchodoch objaví už tretie pokračovanie a nám sa podarilo získať preview verziu! Wheey!

To znamená, že sme mali možnosť vyskúšať časť hry a podeliť sa s vami o nejaké tie informácie a pocity z hrania. A výsledok? Veľmi prekvapujúci. Priznám sa, že som vývoj U3-ky až tak nesledoval, sem tam nejaké to video, teaser a trailer. O to som ale bol šťastnejší, keď som hru začal hrať. Dvojka bola totiž natoľko strhujúca, že som mal obavy, že jej pokračovanie ju asi nepredbehne. No a predstavte si, predbehlo. Ako je to možné? Či vôbec, je to možné?!

Po pár minútach hrania som bol prekvapený, ako klient v reklame na nemenovanú poisťovňu, dokonca som sa s rovnakým výrazom a intonáciou pýtal Drake-a, že ako to robí. Nuž, dve veci. Prostredie a hrateľnosť. Keď ste si mysleli, že sekvencia z dvojky v mrakodrape, či na vlaku je maximum, čo môže hra ponúknuť, mýlili ste sa. Za tých pár chvíľ, čo som strávil v preview verzii (berte to tak, že mi to ubehlo ako voda (a niet divu)), som zažil toľko adrenalínom nabitých situácii, že mi už nestíhalo tak rýchlo biť srdce. A to nie som žiadny kardio prípad. V hre tú zaimplementované, čo sa týka mechaník prostredia, perfektné fyzikálne udalosti, ktoré nie len vytvárajú atmosféru hraničnej situácie, ale menia aj samotný level. V priebehu okamžiku sa môže stať, že dvere, cez ktoré ste cheli prejsť, už nebudú pred vami, ale nad. Pridajte časovú tieseň, či už spôsobenú ohňom, vodou, alebo pieskom a váš metabolizmus sa zrýchli o 200%.

Celá hra je určitým mixom platformovky a strieľačky z tretej osoby, preto veľkú úlohu zohrávajú aj zbrane. V tomto smere som si tiež kládol otázku, čo tam chcú vylepšovať, no očividne som sa pozeral zlým smerom. Streľbu už niet ako vylepšiť, a ak aj áno, tak len kozmeticky. Možno preto sa autori zamerali na boj zblízka, ktorý ma prekvapil azda najviac. Možností máte toľko, že vás viac bude baviť zabíjať a mrzačiť protivníkov výpadmi, skokmi, odzbrojeniami, sneak-útokmi, či odkonutím nepriateľa hneď po tom, ako mu odistíte granát na veste. A to všetko pri rozpadávajúcom sa prostredí.

Nadšenie, ktoré som si pri preview zažil by som najradšej doprial každému, preto vám nespomeniem (ani za nič!) ani jednu časť sekvencie, ktorú som prešiel. Treba sa len zaťať, zavrieť sa do miestnosti bez internetového spojenia a vyčkať do 1.11. Verte mi, bude to stáť za to.

P.S.: V príbehu budete hľadať „Atlantídu v piesku“, čo je síce vzrušujúce, no výnimočne si na príbeh v Uncharted nepotrpím. Opäť sa bude jednať hľadanie niečoho veľmi starého na spôsob „Indiana Jones“, čo nepovažujem za hlavné lákadlo hry.

Doplnené by Hiro: Dňa 24.10.2011 očakávajte Videorecenziu od Klaja. Hra nám už dorazila, avšak kvôli embargu zo strany SONY skôr žiadnu recenziu, ani videorecenziu nahodiť nesmieme. Preto vydržte, už ČOSKORO to príde!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk