Uncharted: Among Thieves Multiplayer BETA Preview

 

Niet pochýb, že Uncharted bol jednou z hlavných spúšťacích titulov pre Playstation 3, hlavne vďaka krásnej grafike, zaujímavému príbehu a perfektnej hrateľnosti. Preto bolo pokračovanie pre obrovské kvantum fanúšikov nevyhnutné. Ale poďme rovno k veci.

 

 

Prvé predbežné hranie multi-playerovej časti už majú niektorí z nás odskúšané, no väčšina fanúšikov si bude bohužiaľ počkať až do 13.ho októbra. Uncharted 2 totiž spustila uzavretú betu multi-playeru, aby udržali napätie hráčov na čo najvyššej úrovni. A aké pocity som z hrania mal ja?

{gallery}/recenzie/uncharted2.preview.ps3.klajo/1{/gallery}

Keďže sa jedná len o multi-player, z príbehu vám toho moc nepoviem. Beta nám ale ponúkla hneď niekoľko možností, ako hru hrať. Začneme klasickým deathmatchom, ktorý je len a len tímový. Zameriava sa na menšie mapky, v ktorých sa proti sebe stretnú 2 tímy po 6tich hráčoch. Akonáhle vyberiete mapu, objaví sa hlasovacie zariadenie, kde sa rozhodne, akými zbraňami sa bude bojovať. Okrem všetkých dostupných zbraní (rozmiestnených po mape) je tu možnosť sniper modu a RPG(raketomet) modu. Druhou možnosťou je objective mod. V ňom sa v strede mapy objaví relikvia, ktorú musí váš tím priniesť do svojej základne a zabrániť súperom v tom istom. Vskutku zaujímavejšia varianta deathmatchu, kde funguje spolupráca viac.

{gallery}/recenzie/uncharted2.preview.ps3.klajo/2{/gallery}

Tým končí ,,verzus“ multiplayer a dostávame sa ku kooperačným modom. Opäť sa v hre objavili dva typy, z toho jeden príbehový (tvorcovia zámerne vybrali práve level, ktorý nič neodhaľuje), ktorý ste mohli vidieť aj na E3 – zničené mesto niekde na východe. Jedná sa o klasický dvoj-členný postup z bodu A do bodu B, pri ktorom 90% strieľate a 10% preskakujete a leziete. Na záver vás čaká mini-boss a hrejivý pocit zvládnutej akcie vo dvoch. Posledný, no azda najzábavnejší, je Arena mod (taktiež co-op), ktorý sa dosť podobá na objective mod. Rozdiel je v tom, že namiesto 6tich hráčov ste len traja a nepriateľov je oveľa viac, za to len počítačových. Hra sa skladá z desiatich kôl, ktoré stupňujú obtiažnosť. Je potrebné, aby ste spolupracovali tímovo, inak sa vám stane, že vás nepriateľ obehne a zabije.

{gallery}/recenzie/uncharted2.preview.ps3.klajo/3{/gallery}

Po každej hre sa vám vyhodnotí váš výsledok a podľa neho zvýši úroveň a počet peňazí vo vašej peňaženke (áno, máte peňaženku!). Nové úrovne vám otvárajú rôzne schopnosti a za peniaze ich je možné zakúpiť. Háčik je v tom, že využiť môžete iba dve z nich. Sloty sú rozdelené na útočné a podporné, pri čom je možné využiť len jednu variantu z oboch. Pre co-op fanatikov sú ešte otvorené rôzne vylepšenia zbraní, ktoré ale stoja oveľa viac. Na koniec môžete investovať do nových postáv (nový skin), či tauntov, čo sú rôzne úškrny na nepriateľa. Aj keď sa jedná len o veľmi ľahké spestrenie, určite poteší hráčov a nevytvorí mohutné rozdiely sily v prestrelkách (OP).

Aby sme potešili aj vojensky založených hráčov, v hre nájdete pestrú škálu zbraní, pri čom nosiť môžete len jednu hlavnú a jednu malú zbraň. Malé zbrane, ako pištoľ, či UZI sa zíde pri nosení relikvií a riot shieldu, no a veľké, od AK47, M4A1, sniperky až po špecialitky ako RPG a granátomet. Obranný štít (riot shield) taktiež príde vhod a pri naozaj výbornej spolupráci zachráni nejeden život. Ak máte radi výbuchy, klasický granát vás neminie, no a plynová bomba hodená do hniezda nepriateľa spôsobí maximálne škody. Nesmieme zabudnúť ani na systém krytia a rôzne ,,akrobatické“ kúsky, ktoré váš hrdina ovláda. Kryť sa môžete azda za všetkým a z ktorého koľvek uhlu. Krycia paľba vám pomôže zdržať nepriateľa, inokedy naláka salvu granátov.

{gallery}/recenzie/uncharted2.preview.ps3.klajo/4{/gallery}

Čo viac si na dlhé jesenné večery môžeme priať? Okrem split-screenu (ktorý sa v bete nenachádza a ani nevieme či sa nachádzať v hre bude) je multiplayerová časť dokonalá. Krásne mapky, vyvážené zbrane, zábava, RPG systém + rebríčky, to všetko hra obsahuje. Neostáva nám nič iné, ako neustále pozerať na kalendár s kolonkou 13. október.

Zaujala vás táto hra?
Kúpte si ju na www.ProGamingShop.sk


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk