Dead Space 2 Multiplayer - exkluzívne preview

 

Získať prístup do beta testu Dead Space 2 multiplayer nebolo zrovna najľahšie, ale keď sa nám to už podarilo, prečo si to nezahrať a nenapísať preview?  Začiatok hry ešte pred spustením menu zdobí chutné video. Krv, príšery, depresia...

Menu bolo síce značne obmedzené, čo sa možností týka, ale nič iné som ani nečakal. Pustil som sa teda rovno do hry. Spočiatku zmätený a frustrovaný ako sa patrí, ale odolal som a vydržal niekoľko kôl. 

Beta ponúkla len jednu mapu a to "titan mines". Skupinka baníkov ostala uväznená v bani spolu s príšerami a pokúšajú sa prežiť. Každý zápas má dve kolá, počas ktorých si prestriedate úlohy. V roli baníkov sa pokúšate splniť niekoľko úloh - teda odpáliťpríšery do vzduchu,  v roli príšer sa im zase snažíte čo najviac znepríjemniť život a prekaziť im ich plány. 

Multiplayer - to sú čisté jatky. Trochu čistejšie, keď hráte za ľudí a obludy len strieľate a rozdupávate na zemi, ako keď hráte za príšery, baníkov sekáte na kusy a ešte častejšie baníci vás rozstrieľajú na franforce. 

V hre he zabudovaný jednoduchý level systém. Zbierate body a postupne získavate nové zbrane, aj keď beta ponúka len tri. Za príšery to máte o niečo jednoduchšie - tam si vždy vberiete, za akú obludu sa respawnujete a miesto, kde vyleziete. Od toho sa odvíja to, čo budete robiť. Základná malá mrcha vie nepekne skákať a keď sa vám podarí skočiť baníkovi do úsmevu, možno sa vám podarí urvať mu hlavu -  alebo on odtrhne hlavu vám. Ďaôší typ príšery je o niečo odolnejší a silnejší, ale zato nevie skákať. Posledný typ v beta verzii (ku ktorému sa ale musíte trochu vylevelovať) je hnusoba pľujúca kyselinu (či čo je to za sajrajt). Mňam, proste chuťovka.

Súboje sú dobre vyvážené, aj keď poriadne frustrujúce a cítíte sa dosť maličký, zbytočný a celkovo úboho. Všade sa vás pokúša niečo zabiť, najlepšie zo všetkých strán, prípadne na vás niečo zozadu skočí a nestíhate sa brániť a ideálne je, keď vám zrazu dojde munícia a musíte tú pliagu len dupať do zeme. Priznajme si, že vtedy už nemáte dlhú životnosť. 

Osamote nezmôžete vôbec nič. Bez dobrého tímu, ktorý si neustále pomáha a kryje chrbát, vydržíte prinajlepšom pol minúty. A rozhodne sa vám nepodarí vyhrať. Pár krát sa mi podarilo zvíťaziť v tíme za hnusoby, pár krát za ľudí - ale všeobecne som mal lepší pocit z hrania za baníkov - aspoň som mal možnosť ubrániť sa na diaľku. 

Dead Space 2 evidentne spĺňa, čo sľuboval - depresívne, hororové hranie, ale podstatne akčnejšie. Prepracované interiéry, slušná grafika, odporné obludy... nechcel by som byť na inkriminovanej vesmírnej stanici, keď to celé prepukne. 

Multiplayer je náročný a dobre spracovaný, hádam ešte nikdy nebolo tak náročné splniť misiu, ako v roli týchto baníkov. Všetka česť pánom vývojárom z Visceral Games, ešte trochu doladiť hrateľnosť, vytvoriť kvalitný systém párovania hráčov podľa ich úrovne a máme tu vynikajúci hororový mulťák, ktorý priláka aj tých najhardcorovejších hráčov a bude pre nich dostatočnou výzvou. 

Hororový multiplayer sme tu ešte nemali - rozhodne nie takto dobre spracovaný. Už teraz sa teším na finálnu hru a rezanie príšer hlava nehlava.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk