Enslaved: Odyssey to the West - Preview

 

Ninja Theory, štúdio známe svojou hrou Heavenly Sword, ktorá vyšla exkluzívne pre PS3, finišuje práce na novom titule Enslaved: Odyssey to the West. Dvaja hrdinovia, ktorí sa ani nepoznajú, ani nemajú v láske, sú okolnosťami donútení spolupracovať. Prečítajte si naše preview na túto novú akčnú adventúrku zasadenú do krásne spracovaného post-apokalyptického sveta.

Enslaved sa odohráva v budúcnosti, kde sa ujmete hlavného protagonistu menom Monkey. Do hry sme vhupli v momente, keď sa Monkey prebral na rozpadajúcom sa otrokárskom vzdušnom korábe - inak sa ten lietajúci kolos asi ani nedá opísať. Počas jednej z mnohých explózií sa mu podarí uniknúť zo svojej zajateckej bunky a vydá sa prenasledovať dievčinu Trip. Popri vizuálne úchvatnom úteku z havarujúcej lode sa naskytne aj výhľad na hádam ešte krajšie spracovaný zničený New York. 

Čo sa týka audio-vizuálneho spracovania, hre nie je čo vytknúť. Detailné modely postáv sú krásne rozanimované, nikde nič neseká, žiadne nevyhladené hrany, žiadne grafické bludy. Prostredie je rovnako pekne spracované, všade sa niečo hýbe, mesto vyzerá hodnoverne. Dala by sa síce spochybniť schopnosť korábu vzlietnuť v reálnych podmienkach, ale keďže sa pohybujeme niekde v žánri science-fantasy, nebudeme rýpať.

Hrateľnosť hry je, samozjreme, dobrá. Otrlým (najmä) PS3 hráčom iste v mnohom pripomenie exkluzívne hry Uncharted 2 a God of War 3. Podobné hopsačky, neustále šplhanie sa a atraktívne súboje sú hlavnými devízami hry. Občasné puzzle vyriešite ľavou zadnou, náročnejšie sú sekvencie, kde treba rýchlo preskákať z miesta na miesto. Hre sa dá vytknúť možno až príliš schematická jednoduchosť, kde skúsenejších hráčov toho veľa neprekvapí - väčšinou stačia rýchle prsty. Ďalším tŕňom v oku bolo až absurdné popieranie zákonov fyziky. Niežeby sme sa s tým bežne nestretávali v rôznych hrách, ale skákať z krídla na krídlo letiaceho stroja v smere proti vetru, to je už naozaj hardcore (hlavne keď všade okolo vás opadávajú súčiastky lietadla a prúd vzduchu ich efektne strháva do neznáma). 

Hlavou devízou hry je rozhodne technické spracovanie a pútavý príbeh. Nie som si síce istý, koľko hráčov sa dokáže stotožniť s hlavným hrdinom, ktorý vzhľadom pripomína fitness modela, čo sa vybral na techno párty, ale nikto neprotestoval ani proti kulturistovi Kratosovi, takže budiž. Plynulosť hry, vynikajúce vyladenie jednotlivých levelov, neskutočné vizuálne spracovanie herných aj video sekvencií a príbeh vystavaný na putovaní dvoch ľudí, stratených v nebezpečnom post-apokalyptickom svete, ktoré na sebe životne závisia, sa takmer s istotou postarajú o komerčný úspech titulu. 

Enslaved nie je záležitosťou pre hardcore gamerov, ale svoje publikum si určite nájde u ľudí, ktorí hľadajú zábavnú a nie príliš náročnú hru so skvelým príbehom a vizuálnym spracovaním, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani mnohé súčasné filmy. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk