Medal of Honor PS3 Beta - Prvé dojmy

 

Populárna hra Medal of Honor sa vracia na naše PC a konzoly. Tento krát sme dostali tú možnosť ochutnať verejnú Multiplayerovú Betu.

Registrácia do PS3 bety prebehla cez oficiálnu webovú stránku Medal of Honor kde som musel zadovážený CD-Key zadať a vybrať verziu hry. Behom pár sekúnd mi stránka vygenerovala Redeem kód do PSN, ktorý som následne zadal. Po zadaní kódu som dostal prístup k prebratí Medal of Honor klienta, ktorý mal stovky MB.
Konečne po nainštalovaní som sa mohol pustiť do sveta Medal of Honor. Na prvý pohľad ma zamrzela absencia úvodnej animácie ohľadom hry. Na začiatku sa zobrazí logo EA a Dice, ktoré sa spolupodieľali na vývoji populárnej hry Battlefield: Bad Company 2. Konečne som sa dostal do úvodnej obrazovky, v ktorej som si mohol nastaviť citlivosť ovládania, veľkosť obrazovky a podobné serepetičky. Po výbere módu sú hráčom prístupné iba 2 módy (ovládnutie územia, team deathmatch).
Prvý mód čo ma zaujal bola lokácia Kabul City, v ktorom sú rozbité budovy, horiace autá. Každý nepremyslený pohyb v tomto bojisku bol zo začiatku pre mňa smrteľný. Je tu mnoho okien kde sa dalo schovať ak ste bol šikovný Sniper. Veľkou výzvou bolo pre mňa ovládanie na PS3 gamepade, na ktoré si veľmi pomaly zvykám.
Druhý mód sa odohráva v Helmand Valley je plné chatrčí a rôznych pozostatkov budov. V tomto móde máte za úlohu dobiť toto mestečko za Americkú jednotku poprípade ho obraňovať za Afganských bojovníkov. Level ma zaujal možnosťou si vyskúšať tank, ktorý mal veľmi dobré jazdné vlastnosti. Ďalej som si potestoval zničiteľnosť prostredia, ktoré mi pripadalo trocha horšie oproti Bad Company 2. Nemôžem však súdiť podľa dvoch levelov uvidíme ako dopadne finálny produkt. Presnosť zbraní je veľmi dobre doladená, ale sem tam sa mi stalo, že pri použití AK-47 mi hra len tak spadla. Zvukovo aj graficky je hra veľmi dobre spracovaná.
Opomenul by som nedokonalý Matchmaking systém, ktorý bol počas recenzovania ešte v starých koľajach. Boje boli veľmi nevyvážené a avizované problémy s PS3 verziou stretli aj mňa. Počas prezerania Scoreboardu mi celá konzola zamrzla a vyžadovala si tvrdý reštart. Niekedy som mal šťastie, že len hra začala sekať, ale po pár minútach sa stala nehrateľnou. Momentálne tieto problémy sú vyriešené novým patchom, ktorý by mal byť dostupný na PSN.
Medal of Honor si získal moje sympatie v tejto multiplayerovej Bete a mám isté obavy, že hra bude porovnávaná s novým Battlefieldom a hráčov to rozdelí na dva tábory hráčov. Som zvedavý na finálny produkt, ktorý si určite budem chcieť zahrať. EA a Dice si dajú určite námahu rýchlo vyriešiť všetky nedostatky hry rovnako ako rýchlo vydali opravný patch na Betu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk