Ratchet and Clank: Nexus - Preview

 

Ratchet and Clank je sériou, ktorá zahreje srdce nejedného konzolového hráča. Ak existuje porovnanie hrateľnosti a dizajnu celkového prostredia, vždy si spomeniem na časom zabudnutého Crash Bandicoota (Nie pre nás, však?). Hoci posledný RaC: All 4 One trochu zmenil základy celého game-play-u pridaním kooperačného módu na celú kampaň s odstránením základných charakteristík, tak tvorcovia sľubovali návrat k starému a dobrému.

Z možností, ktoré som v deme mohol vyskúšať, sa im to aj podarilo. Nexus vracia staré dobré mechaniky, ako ovládanie, zbieranie šraubov, skillpointov či prehľadávanie rôznych planét, čím navracajú ten dobrý pocit z hrania, ako tomu bolo v „A Crack in Time“. Chýbať nemôžu ani vtipné zbrane, ktoré aj tento raz sršia originalitou. Hoci sa v hre nachádza viac zbraní na takzvaný „crowd Control“, tak jej to vôbec neuberá na hrateľnosti a skvele do nej zapadá. Za zmienku stojí zbraň, ktorá mení monštrá na snehuliaky či strašiaca zbraň, ktorá za každým vytvorí inú strašidelnú obludu. A divili by ste sa, čoho všetkého sa nepriatelia boja!

Netreba zabudnúť ani na zaujímavý a vtipný príbeh, ktorý sprevádza celú sériu a je, v podstate, jedným z jej ťahákov. Nexus má podľa všetkého vyvrcholiť do celkového finále, avšak viac spoilovať nebudem. Stretnete pritom množstvo postáv, na ktoré ste narazili už v minulosti, či už tých dobrých, alebo zlých a vo všeobecnosti vtipných.

Graficky hra vyzerá naozaj super, čomu vďačí aj špecifický rozprávkový art-style umocnený zlepšeným vizuálom, v porovnaní so staršími dielmi. Dabing ostal, chvalabohu, rovnaký, čo poteší hlavne najväčších milovníkov tejto série. Po zvukovej stránke hra využíva veľmi trefné zvukové efekty, ktoré sa do rozprávkových sci-fi hier, ako táto, perfektne hodia. Tvorcovia pri Nexuse naozaj vedeli, ktoré veci nechať na pokoji, a ktoré treba zlepšiť.

Aj keď som nemal možnosť prejsť celý titul, viem s určitosťou povedať, že nový Ratchet and Clank bude milovníkom tejto série stáť za to. Ak ste milovali túto podarenú dvojku už v minulosti, je jasné, že si Nexus nenecháte ujsť. Pre ostatných stačí povedať, že plná verzia je tu už čoskoro a recenzia na našom portáli určite nebude chýbať.

korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk