Blíži sa koniec produkcie PS3

Blíži sa koniec produkcie PS3

 

PlayStation 3 bude v Novembri oslavovať 11 rokov od uvedenia na trh, no zároveň sa ukončí produkcia tejto populárnej konzoly.

PlayStation 3 bolo pôvodne vydané v Japonsku už v novembri 2006 a do Európy sa zariadenie dostalo v marci 2007. Sony pri vydaní PS3 prisľúbilo, že bude konzolu podporovať aspoň 10 rokov. Svoje slová spoločnosť dodržala a teraz sa pomaly blíži koniec tejto kapitoly a generácie herného sveta, nakoľko výroba Xbox 360 bola ukončená už minulý rok v apríli. Na oficiálnom japonskom webe sa objavila správa, že rozposielanie nových konzol bude čoskoro ukončené, čo znamená ukončenie celkovej produkcie v Japonsku. A keď skončí výroba a dodávka PS3 v Japonsku, koniec bude nasledovať aj u nás v Európe a iných končinách sveta.

Začiatky PS3 boli neľahké, konzola sa predávala menej než Xbox 360 a mnohí ju považovali za menej kvalitnú čo sa týka zhotovenia konzoly a ovládača. Oproti konkurencii zaostávala aj v multiplayerových hrách, ktoré boli populárnejšie na Xboxe. Časom sa ale dočkala väčšej popularity pri vydaní Super Slim modelu v 2012 a rok pred vydaním PS4 bola vydaná jedna z najikonickejších hier generácie, The Last of Us. Za zmienku stoja aj hry Gran Turismo 5, LittleBigPlanet, trilógia Uncharted, Heavy Rain a God of War 3, vďaka ktorým si PS3 zaslúžila čestné miesto v domovoch mnohých hráčov.

 

Zdroj: vg247.com

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk