The Muppets Movie Adventures - Recenzia

 

Ja nie, ale mám už svoj vek. Je však pravdepodobné, že mladší hráči alebo vaše deti tieto rozprávkové postavičky poznajú a ich skrine okupuje aj pár plyšových Muppetov. A preto vás čaká počas Vianoc ďalší útok na vašu peňaženku. Ak máte prenosnú konzolu PS Vita, na pultoch obchodov nájdete novú exkluzivitu.

Tá sa predáva za 25 eur. Pozornejšiemu hráčovi však neunikne počet trofejí, ktorý je na úrovni bežného sťahovateľného titulu. A to znamená jediné – The Muppets Movie Adventures je menšia hra, ktorá vychádza v škatuli iba kvôli použitej licencii. Muppeti sú magnet na detské tváričky a je zrejmé, že titul predá v obchode viac kusov, ako keby bol distribuovaný iba digitálne. Avšak náklady na výrobu škatuľového vydania zaplatia všetci kupujúci.

Proti menším hrám, ktoré sú distribuované iba digitálne, nemáme žiadne predsudky. Mnohé z našich TOP hier vznikli práve takýmto spôsobom. Už po pár minútach hrania Muppetov je však zrejmé, že tento titul je dojná krava. Hrateľnosťou dvojrozmerná plošinovka je zasadená do čiastočne 3D prostredia, avšak tretí rozmer pri hraní prakticky nevyužijete. Obsah pozostáva z piatich herných úrovní, ktoré dokončíte v priebehu dvoch hodín. Jedna úroveň zaberie cca 20 až 30 minút. Ak však budete chcieť vyzbierať všetky bonusy, herná doba bude minimálne dvojnásobná. Vývojári vám nedovolia získať všetky hviezdy pri prvom hraní, a preto si musíte herné úrovne zopakovať s novými schopnosťami.

Je to lacný trik, avšak pri pohľade na dizajn herných úrovní nás vôbec neprekvapuje. Je zrejmé, že hry pre deti majú byť jednoduché a priamočiare, ale Muppeti veľmi rýchlo skĺznu do stereotypu. A využívajú herné prvky, ktoré sú dávno považované za hriechy minulosti aj nostalgickými hráčmi. Chápeme, že keď vývojári navrhnú chaotické úrovne, v ktorých budú hráči chvíľu blúdiť, nesmú sa nudiť. Avšak neustále oživovanie nepriateľov nie je zábavné. Mimochodom, nie všetky úrovne sú chaotické. Hra ich strieda – tie neparné sú priamočiare až tuneloidné, v párnych sa pravdepodobne zatúlate.

Na Muppetoch pre Vitu je ťažké niečo chváliť. Hra nie je vyslovene zlá. Je však priemerná vo všetkých smeroch. A jediným svetlým bodom je zakomponovanie Muppetov do úlohy hrdinov. S postavičkami však budete maximálne skákať a používať zbraň – či už na blízko alebo na diaľku. Podľa toho, ako sa autori rozhodli. V hernom svete budete buď chodiť rovno za nosom, alebo blúdiť – viď. vyššie spomenuté rozdelenie úrovní. A stretnete aj pár nepriateľov, ktorí sú absolútne hlúpi a majú striktne vymedzené správanie. Buď chodia z bodu A do bodu B, alebo v pravidelných intervaloch vykúkajú.

Aj napriek tejto základnej náplni dokážu Muppeti zabiť čas. My sme hru počas testovania dohrali. Nielen kvôli zlatej trofeji, ale aj kvôli tomu, že človek má niekedy chuť totálne vypnúť a odreagovať sa pri niečom primitívnom. Nič podobné sme vo Vite nemali nainštalované, takže pätica úrovní postupne padla. Ale hru by sme si nekúpili.

Hoci českú lokalizáciu v hrách nepovažujeme za dôležitú, Muppetov si zahráte iba v cudzom jazyku. To by nemal byť až taký problém, nakoľko počas hrania sa s hovoreným alebo písaným slovom často nestretnete. Výnimkou sú úvodné filmy, ktoré predstavujú dej každej mini-epizódy. Predpokladáme, že rodičov by lokalizácia týchto videí asi potešila. Ak vaše dieťa miluje Muppetov, potom môže byť táto hra vhodným darčekom. Ratolesť sa pri hraní pravdepodobne zabaví, aj keď s finálnymi bossmi na konci každej úrovne bude asi potrebovať pomôcť.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
The Muppets Movie Adventures
Platforma: PS Vita
Žáner: plošinovka
Výrobca: Virtual Toys
Distribútor v GB: SCEE
Distribútor v SR: Sony
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

45%
 
"Je to síce pre deti, ale je to priemerné"
Klady
  • Muppeti
  • samostatné epizódy
Zápory
  • nezaujímavá hrateľnosť
  • zastarané herné prvky
  • krátke
  • bez lokalizácie
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk