Sony sa zameriava na domáce konzoly, vidí obmedzený potenciál v handheldoch

Sony sa zameriava na domáce konzoly, vidí obmedzený potenciál v handheldoch

 

Prezident SIE napriek úspechu Nintenda Switch neuvažuje nad novou prenosnou konzolou.

V nedávnom interview pre Bloomberg na Tokyo Game Show znova povedal Andrew House, prezident a výkonný riaditeľ Sony Interactive Entertainment, že súčasné zameranie Sony je na domáce konzoly s vysokým výkonom a nie na handheldy.

Na otázku, či po úspechu prenosného Switchu neuvažujú nad uvedením novej prenosnej konzoly odpovedal: "Zariadenie Nintenda je hybridom s iným prístupom a stratégiou. (...) Skúsenosť s Vitou bola, že mimo Japonska a Ázie nie je veľký dopyt. Posun životného štýlu k dominancii smartfónov ako jediného kľúčového zariadenia, ktoré je stále s vami, bol rozhodujúcim faktorom."

Mnoho vývojárov však stále očakáva nástupcu prenosnej Vity. S jej pribúdajúcim vekom aj hŕstka štúdií vydávajúcich ešte hry na tento handheld upiera svoje zraky na Switch. "Vývojári tvoriaci hry pre PS4 a Vitu prestanú pracovať na Vite a potom budú vyvíjať hry pre PS4 a Switch," povedal analytik Hideki Yasuda.

Sony už dlhšiu dobu opúšťa trh s prenosnými konzolami, keďže súčasný CEO Kazuo Hirai presadzuje politiku silnejšieho zamerania na menší počet produktov (tej padli za obeť napríklad aj notebooky VAIO). Handheldy však týmto prístupom prenecháva Nintendu, čo by v prípade pokusu o návrat mohlo Sony ľutovať.

Sny o pokračovateľovi Playstation Vity tak, zdá sa, ležia v prachu.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk