CD Projekt: Prechod na Unreal Engine 5 zefektívni vývoj novej trilógie Zaklínač

CD Projekt: Prechod na Unreal Engine 5 zefektívni vývoj novej trilógie Zaklínač

 

Efektivitu štúdio naozaj potrebuje.

Hernú sériu Zaklínač čaká v budúcnosti masívna zmena. Štúdio CD Projekt RED sa totiž rozhodlo zahodiť svoj vlastný RED Engine v prospech populárneho Unreal Engine 5. Táto zmena bola ohlásená ešte v minulom roku a postupne na tento engine (a jeho ďalšie generácie) prejdú všetky nové hry poľského štúdia.

Počas prezentácie finančných výsledkov nám však vedenie CD Projekt naznačilo, čo ich viedlo k tejto zmene. Tou najhlavnejšou výhodou používania takéhoto enginu bude efektivita pri vývoji hry. Veľkým problémom pri vývoji Cyberpunk 2077 bol totiž fakt, že engine sa vyvíjal zároveň s hrou čo vyústilo v masívne problémy a vo výsledný produkt, ktorý si štúdio určite na piedestál nedá.

Podľa šéfa štúdia Adama Kicińskiho je štúdio vo fáze spoznávania sa s enginom: „Pripravujeme veci na strane procesov a sady nástrojov. Niektorí vývojári sa stále učia technológiu [Unreal Engine 5] a zároveň sú tu tímy, ktoré spolupracujú so spoločnosťou Epic na všetkých aspektoch, ktoré sú potrebné pre naše RPG s otvoreným svetom a príbehom," povedal. „Rozhodne, pre [náš] prvý projekt, Polaris, to... možno nespomalí, ale ani neurýchli procesy [vývoja]. Ale pri ďalších projektoch predpokladáme, že by to malo výrobu zefektívniť. To bol jeden z dôvodov, prečo sme povedali, že chceme vydať tri veľké zaklínačské hry v priebehu šiestich rokov, počnúc vydaním hry Polaris, čo je Zaklínač 4.“

Štvrtý Zaklínač, ktorý započne novú trilógiu je stále vo fáze predprodukcie a väčšina vývojárov štúdia momentálne pracuje na expanzii k Cyberpunk 2077.

Zdroj: Wccftech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk