EA zrušilo príbehovú Apex Legends/Titanfall hru od štúdia Respawn

EA zrušilo príbehovú Apex Legends/Titanfall hru od štúdia Respawn

 

Neohlásená a teraz už aj zrušená.

Vydavateľstvo Electronic Arts zrušilo plánovanú príbehovú hru, ktorá mala byť zasadená do sveta hier Apex Legends a Titanfall. O tomto kroku vydavateľa informoval Jason Schreier z webu Bloomberg, ktorému to prezradili zdroje priamo v štúdiu.

Hra nebola oficiálne ohlásená, no EA viackrát naznačilo jej vývoj. Vzhľadom na komplikovanú ekonomickú situáciu sa však tento projekt stal obeťou škrtov, podobne ako aj Apex Legends Mobile, Battlefield Mobile a štúdio Industrial Toys.

Na hre pracovalo približne 50 vývojárov štúdia Respawn pod vedením legendy štúdií Infinity Ward a Respawn Mohammada Alaviho, ktorý však projekt opustil ešte začiatkom roka 2022. Hra bola interne označovaná ako Titanfall Legends a ako sme spomenuli vyššie, mala byť zasadená do sveta hier Apex Legends a Titanfall. EA oznámilo dotknutým zamestnancom, že sa pre nich bude snažiť nájsť ďalšie pozície vrámci Electronic Arts. Tí u ktorých sa to nepodarí však budú prepustení.

Pre fanúšikov série Titanfall tak ide o ďalšiu ranu. Tí totiž už roky žiadajú o novú kampaň vo svete Titanfall, nakoľko posledná hra v sérii vyšla ešte v roku 2016. EA však narazilo na Battle Royale zlatú baňu v podobe Apex Legends a tak bol Titanfall odsunutý na vedľajšiu koľaj a zdá sa, že tam aj zostane.

Štúdio Respawn tak okrem starostlivosti o Apex Legends v súčasnosti dokončuje Star Wars Jedi: Survivor a taktiež pracuje aj na FPS Star Wars hre a strategickej Star Wars hre.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk