Nový X-COM (zatiaľ) nie je vo vývoji

Nový X-COM (zatiaľ) nie je vo vývoji

 

Tak skoro ho teda nečakajme. Ak vôbec.

Zatiaľ čo štúdio Firaxis dokončovalo hru Marvel’s Midnight Suns, tak hlad po novej X-COM hre rástol. Veď od vydania X-COM 2 ubehlo už sedem rokov, takže sa nie je čo čudovať.

Pre fanúšikov tejto legendárnej strategickej série však nemáme veľa príjemných správ. Režisér X-COM 2 Jake Solomon, ktorý viedol aj vývoj spomínanej hry Marvel’s Midnight Suns totiž vo vyjadrení pre VGC prezradil, že aj keď vie o záujme o novú X-COM hru, tak zatiaľ žiadna vo vývoji nie je.

„Samozrejme, môžete sa opýtať (smiech), môžete pridať svoj hlas k chóru, ktorý sa ozýva z kopcov," povedal Solomon na otázku o potenciálnych plánoch na nový XCOM. „Ja osobne o tom momentálne nemám žiadne informácie a hovorím to preto, lebo, naozaj, včera som pracoval na Morbiových opaterách a prefarbovaní, takže na tom nepracujem. Nemám žiadnu tajnú agendu, v tejto chvíli neviem o XCOM-e nič.“

Ak teda Take-Two nejakým zázrakom nepridelilo vývoj nového X-COMu inému štúdiu a nikto zo štúdia Firaxis o tom nevie, tak je celkom jasné, že na prípadný tretí diel si budeme musieť ešte niekoľko rokov počkať.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk