Potvrdené: remake The Witcher sa bude odohrávať v otvorenom svete!

Potvrdené: remake The Witcher sa bude odohrávať v otvorenom svete!

 

CD Projekt Red dnes oficiálne potvrdilo, že remake prvej hry zo zaklínačskej trilógie The Witcher bude „príbehové RPG pre jedného hráča v otvorenom svete“.

Štúdio zverejnilo finančné výsledky za tretí kvartál tohto roka a v prezentácii uviedlo aj túto správu, informáciu zachytil portál IGN. Doterajšie veľmi strohé informácie o chystanom projekte sa nám síce rozrástli o ďalšiu novinku, no tam to zatiaľ aj končí. Tvorcovia totiž ďalej len úsečne dodávajú, že „chvíľu potrvá, kým budú môcť zdieľať ďalšie podrobnosti“.

Zatiaľ vieme toľko, že remake prvého Zaklínača má byť postavený na najnovšom engine od Epic Games Unreal Engine 5, vyvíjať ho bude poľské štúdio Fool’s Theory a tiež, že dabingovému hercovi Geralta sa zatiaľ nikto z vývojárskeho tímu neozval, aby si rolu zopakoval.

Prvý Zaklínač sa odohráva v meste Wyzima, ktoré je najväčším a hlavným mestom Temerie a tiež sídlom kráľa Foltesta. Túto lokalitu môžeme čiastočne vidieť aj v poslednej časti trilógie Zaklínač, kde máme prístup do hradu. Pôvodná hra bola postavená na „koridorom“ princípe a oblasti fungovali tak, že sa postupne odomykali, ale do žiadnej sa už nedalo vrátiť naspäť. Teraz sa však môžeme tešiť na to, že hra bude celkom otvorená, a to zásadne zmení celú jej podstatu.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk