Blizzard sa ospravedlnil za problémy s Overwatch 2 a upustil od kontroly účtov

Blizzard sa ospravedlnil za problémy s Overwatch 2 a upustil od kontroly účtov

 

U väčšiny hráčov.

Štúdio Blizzard sa ospravedlnilo hráčom za problematické vydanie free-to-play hry Overwatch 2, ktoré ani zďaleka nejde tak, ako si spoločnosť predstavovala. A aj keď vedenie štúdia na čele so šéfom Mikeom Ybarrom ukázalo prstom na DDoS útoky, tak faktom zostáva, že milióny hráčov hru hrať chceli, no nemohli.

„Hoci si hru užívajú milióny ľudí, jej uvedenie na trh nesplnilo vaše ani naše očakávania," uviedla spoločnosť. „V prvom rade sa chceme ospravedlniť našim hráčom. Očakávali sme, že spustenie hry Overwatch 2 prebehne hladko. Kladieme si vyššie nároky a usilovne pracujeme na vyriešení problémov, s ktorými sa stretávate."

Štúdio taktiež oznámilo zmeny v kritizovanom systém SMS Protect. Ten vyžadoval aby ste hranie Overwatch 2 overovali za pomoci svojho telefónneho čísla, čo by možno nebol až tak veľký problém, no mnoho tzv. pre-paid zákazníkov (tí, ktorí si dobíjajú kredit) zistili, že im SMS Protect systém jednoducho nefunguje a hru tak nemohli vôbec hrať.

Potreba SMS Protect tak bude z hry odstránená už zajtra a to pre väčšinu hráčov: „Každý hráč Overwatch s pripojeným účtom Battle.net, čo zahŕňa všetkých hráčov, ktoré hrajú od 9. júna 2021, nebudú musieť uvádzať telefónne číslo, aby mohol hrať Overwatch 2. Naďalej sme odhodlaní bojovať proti rušivému správaniu v hre Overwatch 2. Účty, ktoré neboli pripojené k službe Battle.net, ako aj nové účty budú musieť stále spĺňať požiadavky na SMS Protect."

Blizzard taktiež pracuje na riešení ďalších problémov s hrou. Prvým sú problémy s prihlásením. Ďalším sú problémy, kedy hráčom po migrácii účtu od Overwatch 2 zmizli všetky kozmetické predmety a taktiež aj problém uzamknutých hrdinov v dvojke.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk