Dragon Age: Dreadwolf cieli na veteránov série, ale aj na nováčikov

Dragon Age: Dreadwolf cieli na veteránov série, ale aj na nováčikov

 

Dlhé čakanie sa pomaly končí.

Od vydania poslednej Dragon Age hry uplynulo už 8 rokov a vydanie hry s podtitulom Dreadwolf je stále v nedohľadne. Špekuluje sa však, že by sme sa vydania mohli dočkať na budúci rok, čo by znamenalo menej ako dekádu čakania.

Štúdio BioWare sa však občas hre venuje prostredníctvom blogových príspevkov a inak tomu nebolo ani teraz. Na nový trailer či nebodaj zábery z hrania si budeme musieť počkať (The Game Awards?). V najnovšom blogovom príspevku sme sa dozvedeli, že napriek tomu, že ide o štvrtú hru v sérii, štúdiá BioWare Edmonton a BioWare Austin chcú zabezpečiť, aby nebolo nutné prejdenie starších hier na pochopenie deja. Ak ste však verný fanúšik, tak by ste mali byť za svoju vernosť odmenení.

„Dragon Age: Dreadwolf sa snažil nájsť rovnováhu medzi poskytnutím odpovedí na dlhoročné otázky pre veteránov a vytvorením hry, do ktorej sa môžu dostať aj noví hráči alebo tí, ktorí pred rokmi hrali len Dragon Age: Inquisition," napísala scenáristka Sylvia Feketekuty.

„Na rozdiel od rozsiahlych galaxií, ktoré objavujeme v iných našich sériách, Dragon Age: Dreadwolf nás vracia na Thedas, kde môžeme znovu navštíviť známych priateľov a miesta. Niektorí fanúšikovia nestrávili s Dragon Age čas od vydania hry Inquisition v roku 2014, zatiaľ čo iní prečítali každý komiks a príbeh, ktorý bol odvtedy vydaný. Ďalší vôbec nikdy nehrali hru Dragon Age a netušia, kto je ten holohlavý chlapík (je to Solas). Je to rôznorodé publikum a vývoj hry Dreadwolf zahŕňal rozhovory o tom, ako môže tím zároveň odmeniť našich vracajúcich sa fanúšikov a privítať nových."

Dragon Age: Dreadwolf príde na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Zdroj: BioWare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk