RTX Remix sa javí ako výborný nástroj, ktorý umožní vytváranie herných remastrov

RTX Remix sa javí ako výborný nástroj, ktorý umožní vytváranie herných remastrov

 

Budúcnosť modifikácií a remastrov zdarma.

Počas včerajšej Nvidia prezentácie došlo okrem predstavenia novej generácie grafických kariet aj na oznámenie nástroja s názvom RTX Remix. V skratke ide o modovaciu platformu, ktorá dokáže importovať scény z hier a za pomoci AI vylepšiť jej výsledný vizuál, pridať raytracing a zakomponovať do hry aj DLSS3.

Samozrejme podmienkou je aby hra podporovala mody a rovnako tak aj fixed graphical pipeline.

Pomocou RTX Remix grabnete z hry scénu a načítate z nej geometriu, textúry, nasvietenie a kamery. Tento proces zabezpečí inovatívny D3D9 runtime, ktorý v podstate odchytáva volania hry a postupne ich pretvorí do vlastnej - upravenej - scény. RTX Remix následne prekonvertuje assety do Universal Scene Description (open 3D frameworku), ktorý pracuje v rámci Nvidia Omniverse. To zabezpečí, že na mode môže pracovať naraz viacero moderov, keďže ide o cloud platformu. 

 

Do hry tak môžu pridávať a vylepšovať objekty, textúry, nasvietenie a prakticky bez nutnosti programovania a použitia iných externých programov vedia hry remastrovať. Množstvo takýchto úprav robí nástroj RTX Remix aj samostatne a to za pomoci AI. Textúry vie rozpoznať, upscalovať a priradiť im aj fyzikálne parametre. Veľkou výhodou je aj možnosť meniť už štandardné definované nasvietenie na realistické a to za použitia raytracingu. RTX Remix umožní pridať dynamické svetlá s volumetrickými nastaveniami a scénu tak značne oživiť. 

Takto upravené modifikácie vedia moderi exportovať ako jeden celok, ktorý bude kompatibilný s balíkmi na nexusmods. Exportom sa pridá aj RTX Remix Runtime editor, čo umožní ostatným hráčom ešte dodatočné úpravy (pridanie hmly, postprocesingu, úprava svetiel...).

Ktorú hru by ste ako prvú upravili za pomoci RTX Remix?

Zdroj: nvidia

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk