Najnovší Apex Legends protest dokazuje, aké tragické dokážu byť hráčske protesty

Najnovší Apex Legends protest dokazuje, aké tragické dokážu byť hráčske protesty

 

Rekord napriek kampani.

Apex Legends sa postupom času usadil medzi popredné Battle Royale strieľačky na trhu, no ako to už štandardne býva, vzťah vývojárov a hráčov nie je vždy ideálny a to sa potvrdilo aj teraz. Komunita Apex Legends sa totiž týždne, ba až mesiace sťažovala na vysokú odozvu pri hraní na serveroch, neexistujúci cross-progression systém, predražené kozmetické predmety, balansové problémy a nedostatok zaujímavých kozmetických predmetov. To je taký krátky výpočet tých základných problémov.

Všetko to vyvrcholilo, keď sa komunita rozhodla pre bojkot hry. Najprv to vyzeralo na jednodňový bojkot, no nakoniec sa bojkotujúci rozhodli, že Apexu a jeho vývojárom vyhlasujú „vojnu“ počas celého mesiaca august. A ostatným o sebe dali vedieť prostredníctvom hashtagu #NoApexAugust. A tento hashtag sa stal celkom populárnym.

A napriek tomu, že intencie hráčov sú možno dobré – veď každý chce, aby hra, ktorú hráva pravidelne bola lepšia – tak ich snaha sa míňa cieľu. Stačilo totiž, aby Respawn vypustil novú sezónu Apex Legends a hra dosiahla na Steame absolútny rekord v počte aktívnych hráčov naraz. Naraz Apex iba na PC hralo 511 tisíc hráčov a to netreba zabúdať, že hra je dostupná okrem Steamu aj na Origine a taktiež aj na konzolách.

<iframe src="https://steamdb.info/embed/?appid=1172470" height="389" style="border:0;overflow:hidden;width:100%" loading="lazy"></iframe>

Je teda zrejmé, že kampaň #NoApexAugust zlyhala. A nie je to vôbec žiadnym prekvapením. Bojkoty hier už tradične iba málokedy dosiahnu želaný efekt, nakoľko herným komunitám chýba trpezlivosť a odhodlanie. Možno si spomeniete na tento slávny obrázok, ktorý hovorí za všetko.

Navyše, komunita si všimla, že aj pred spustením novej sezóny počet aktívnych hráčov v hre rástol a nie klesal. Jedinou útechou pre členov bojkotu tak môže byť to, že vývojári si možno všimli ich hashtag na sociálnych sieťach. Lebo z hľadiska menších tržieb to s hrou asi vôbec nepohlo.

Zdroj: SteamDB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk