Valve varuje pred výmenou SSD v Steam Deck: Môže to skrátiť životnosť Decku

Valve varuje pred výmenou SSD v Steam Deck: Môže to skrátiť životnosť Decku

 

Domáci kutili by si mali dať pozor.

Valve nepatrí medzi spoločnosti, ktoré by zakazovali hráčom šprtať sa vo svojom vlastnom zariadení a naopak sa snaží, aby si tí šikovnejší z nás vedeli za pomoci dostupných náhradných dielov opraviť zariadenie doma. Aj to má však svoje hranice.

Minulý týždeň sa jeden z kanadských moderov pochválil, že upgradoval SSD disk v zariadení Steam Deck z formátu 2230 na štandardný formát 2242 a to kvôli tomu, že chcel rozšíriť kapacitu disku v zariadení Steam Deck. A aj keď všetko funguje ako má, tak inžinier z Valve ho upozornil, že to tak byť nemusí. Z dlhodobého hľadiska.

Lawrence Yang napísal na sociálnej sieti Twitter: „Prosím, nerobte to. Tento mod možno funguje, no môže výrazne znížiť životnosť Steam Deck zariadenia.“

Prečo? Kvôli teplu. Podľa Yanga má totiž väčšina 2242 m.2 SSD diskov väčší odber energie a tým pádom generuje aj viac tepla. Tepla, ktoré nebolo brané do úvahy pri dizajnovaní chladenia zariadenia. A ako pravdepodobne všetci vieme, teplo sa so životnosťou komponentov veľmi nekamaráti.

Valve teda odporúča používať na rozšírenie pamäte Steam Decku SD karty, ktoré sa v dnešnej dobe dajú kúpiť v masívnych kapacitách. Síce nie sú tak rýchle, ako SSD disk, ale na hry by mali postačovať.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk