Ďalšou hrou v sérii Arma má byť podľa dohadov Arma Reforger, ktorá nás pripraví na Armu 4
Fáma

Ďalšou hrou v sérii Arma má byť podľa dohadov Arma Reforger, ktorá nás pripraví na Armu 4

 

Štvrtý diel série je podľa nového úniku informácií v pláne, no je taký komplexný, že práve Arma Reforger má premostiť súčasnú komunitu hráčov s Armou 4.

Arma Reforger má tiež podľa informácií magazínu PC Gamer, ktorý sa odvoláva na marketingovú príručku uverejnenú na Reddite, vyjsť aj na konzoly. Pôjde tak o prvú hru v sérii na platformách Xbox a PlayStation.

Hru by mal poháňať nový engine českého štúdia Bohemia Interactive a odohrávať by sa mala na fiktívnom ostrove Everon, ktorý sa nachádza neďaleko ďalšieho vymysleného ostrova Malden, ktorý je známy z predchádzajúcich hier.

Dej nás vezme do roku 1989, ale zaoberať sa bude alternatívnou verziou histórie vojny medzi USA a Sovietmi. V pláne sú aj modovacie nástroje nového enginu pre komunitu, Reforger tak pôjde o akúsi "skúšku ohňom", ktorá fanúšikov pripraví na príchod Army 4.

Už 17. mája, teda v utorok, má pre nás Bohemia Interactive pripravenú prezentáciu o budúcnosti série Arma, takže najneskôr vtedy sa dočkáme potvrdenia alebo vyvrátenia týchto informácií. Zatiaľ to teda berte len ako dohady.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk