Remedy chce vydať Alan Wake 2 a pokračovanie Control do roku 2025

Remedy chce vydať Alan Wake 2 a pokračovanie Control do roku 2025

 

Plné ruky práce.

Fínske štúdio Remedy zverejnilo finančné výsledky za štvrtý kvartál roka 2021 a určite panuje dôvod k spokojnosti. Spoločnosť totiž zaznamenala tržby vo výške 19,8 milióna €, čo je medziročný nárast o 39,4% a čistý zisk bol na úrovni 11,3 milióna €, čo je nárast o 56,9%.

Za celý finančný rok zarobilo Remedy 44,7 milióna € (8,9% nárast) a zisk bol 14,7 milióna €. Štúdio počas roka vydalo remaster Alana Wakea, ktorý bol hlavným zdrojom tržieb.

Oveľa zaujímavejšie však vyzerá blízka budúcnosť Remedy. Štúdio totiž prezradilo, že zatiaľ čo rok 2022 bude pre nich tichým rokom z hľadiska herných vydaní, tak v období rokov 2023-2025 plánujú vydať až štyri herné projekty.

Okrem už známeho pokračovania Alan Wake sa dočkáme aj pokračovania hry Control, pričom tento projekt je interne označený ako Heron. Taktiež sa dočkáme vydania kooperatívnej live service hry označenej ako Project Vanguard a aby toho nebolo málo, dočkáme sa aj spin-offu vo svete Control, ktorý bude klásť dôraz na kooperatívne hranie s označením Condor.

Zdroj: Remedy

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk