From Software čelí pred vydaním Elden Ring nečakanému problému

From Software čelí pred vydaním Elden Ring nečakanému problému

 

Pozor na online!

Najočakávanejšou hrou tohto roka je (podľa diváckeho hlasovania na The Game Awards) Elden Ring a očakávania sú preto nepochybne vysoké. Ešte pred vydaním hry vo februári však musí štúdio čeliť nečakanému problému. A celkom vážnemu problému.

V PvP štruktúre hier Dark Souls bola totiž objavená veľká bezpečnostná diera, ktorá môže umožniť hackerom spustiť kód na diaľku vo vašom počítači a následne nad ním prevziať kontrolu, čo mu teoreticky môže sprístupniť vaše osobné údaje, alebo umožniť spustiť na vašom počítači škodlivý kód. Našťastie, jeho zneužitie je celkom komplikovaný proces a určite to nebude vedieť zvládnuť začiatočník.

Tento exploit je natoľko vážny, že štúdio From Software bolo nútené vypnúť PvP servery v Souls hrách na PC pokiaľ celú situáciu nepreskúmajú.

Third-party anti-cheat mod s názvom Blue Sentinel však už tvrdí, že tento exploit už dokázal opraviť, tak uvidíme, či si ho štúdio privolá na pomoc.

A aký to má súvis s Elden Ring? Podľa dostupných informácií totiž táto hra používa rovnakú online infraštruktúru pre svoj PvP mód ako Souls hry a je teda v najlepšom záujem From Software, aby tento problém odstránili ešte pred vydaním Elden Ring. Ten je naplánovaný na 25. februára.

Zdroj: FromSoft
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk