Battlefield 2042 údajne predajmi veľmi sklamal a EA zvažuje aj free-to-play

Battlefield 2042 údajne predajmi veľmi sklamal a EA zvažuje aj free-to-play

 

Nie len hráči zostali sklamaní.

Aj keď jedného dňa môže byť z Battlefield 2042 krásna labuť, tak asi sa zhodneme, že momentálne ide o poriadne škaredé káčatko. DICE sa podarilo v rekordnom čase odohnať od hry absolútnu väčšinu základne a aj keď teraz prídu snahy o ich pritiahnutie späť, tak povesť série znovu utrpela.

A zdá sa, že nespokojní nie sú iba hráči, ale aj vedenie Electronic Arts. Aj keď na prvé oficiálne údaje týkajúce sa predajov a komerčného výkonu hry si budeme musieť počkať do kvartálnej finančnej správy EA, tak podľa insidera Toma Hendersona je vedenie EA „veľmi sklamané“ z toho, ako sa darí hre.

Podľa Hendersona je EA ochotné „pozrieť sa na všetky možnosti“ týkajúce sa hry a na stole je údajne aj určitá forma prechodu na free-to-play model.

Battlefield 2042 má tri hlavné módy – All-Out Warfare, Hazard Zone a Portal a pokojne si vieme predstaviť, že jeden z nich by bol pre všetkých hráčov zdarma. Do momentu, kedy by EA naozaj rozhodlo o preskúmaní free-to-play modelu však musí zapracovať samotné štúdio, aby dali hru ako-tak dokopy.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk