Šéf dizajnu Battlefield 2042 opúšťa tesne po vydaní hry štúdio DICE

Šéf dizajnu Battlefield 2042 opúšťa tesne po vydaní hry štúdio DICE

 

Plánovaný odchod?

Zamestnanci štúdia DICE si našli v týchto dňoch vo svojich emailových schránkach zaujímavú správ. Fawzi Mesmar, šéf dizajnu štúdia DICE totiž oznámil svojím kolegom, že odchádza zo svojej pozície.

Mesmar pôsobil ako „Head of Design“ štúdia DICE od roku 2019 a mal na starosti vyše 80 kreatívnych šéfov, herných dizajnérov a ďalších vývojárov pri projektoch ako Battlefield 2042, Star Wars: Battlefront II a Battlefield V. Predtým pôsobil Mesmar v pozícii šéfa štúdií mobilného vývojára King.

Podľa webu VGC bol však jeho odchod plánovaný a to na obdobie tesne po vydaní Battlefield 2042: „Bolo pre mňa cťou spolupracovať s najlepšími dizajnovými tímami na svete. Neuveriteľná dizajnová práca ma do dnešného dňa neustále inšpiruje. Ďakujem, že ste do mňa vložili svoju dôveru a dúfam, že som vás nesklamal. Dostal som ponuku, ktorá sa nedala odmietnuť v inej spoločnosti, ktorá však bola dostatočne štedrá na to, aby mi umožnila dokončiť Battlefield 2042. Bolo to pre mňa veľmi dôležité, aby sme dosiahli tento míľnik.“

„A aj keď s Oskarom (Gabrielsonom, šéfom DICE) sme sa o mojej náhrade rozprávali dlho a ktorá bude ohlásená čoskoro, rozhodli sme sa odložiť toto oznámenie na obdobie po vydaní, aby sme udržali sústredenie na dokončenie hry.“

EA potvrdilo jeho odchod k 26. novembru a zaželalo mu veľa úspechov. Jeho odchodom sa tak nemení prakticky nič. DICE sa bude naďalej snažiť dostať Battlefield 2042 do vyladenej podoby, no už pod novým dizajnérskym vedením.  

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk