Valve nám umožnilo pohľad do vnútra Steam Decku

Valve nám umožnilo pohľad do vnútra Steam Decku

 

Ešte chvíľu si počkáme.

Steam Deck je handheld zariadenie na hranie PC hier na cestách od spoločnosti Valve a ak ste si ho objednali, tak možno sa vám pošťastí a dostanete ho ešte v priebehu mesiaca december. Ešte pred samotným vydaním nám však spoločnosť Valve poskytla pohľad do vnútra chystaného zariadenia.

Súčasťou videa však bolo dôrazné upozornenie, aby hráči zariadenie neotvárali sami aby sa vyhli „zdravotným a finančným rizikám.“

„Steam Deck je veľmi tesne dizajnovaný systém a jeho súčasti boli pozorne vybrané pre tento produkt so špecifickou konštrukciou a nie sú prispôsobené na to, aby boli menené.“

Vo videu sa Valve pochválilo odolnosťou zariadenia, no všetci sme zvedaví hlavne na vnútro. To obsahuje celkom veľkú batériu, jeden malý ventilátor a niekoľko PCB dosiek. Dobrou správou je napríklad to, že analógové páčky sú osadené na samostatnom PCB a ich výmena tak nebude až tak komplikovaná. Vymeniť môžete aj SSD disk, aj keď Valve to neodporúča.

Výkon Steam Deck následne demonštrovalo aj štúdio CD Projekt RED, ktoré nám ukázalo, ako na zariadení funguje tretí Zaklínač.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk