Skalperi už skočili po Steam Deck handhelde a eBay sa ich snaží zastaviť

Skalperi už skočili po Steam Deck handhelde a eBay sa ich snaží zastaviť

 

Ako inak...

Sklaperi zažívajú v posledných mesiacoch doslova raj na Zemi. Grafické karty, konzoly, procesory – všetko predávané ďalším, ktorí sú ochotní zaplatiť za hardvér šialené peniaze a to všetko s peknou maržou. Nikoho teda asi neprekvapí, že Steam Deck sa stal ďalšou obeťou v hľadáčiku ziskuchtivých.

A presne to sa aj stalo. Valve spustilo predobjednávky a o niekoľko minút (v prípade, že vám nepadol Steam počas pokusov o objednávku) na to sa na populárnom inzertnom portáli eBay začali objavovať rezervácie na zariadenia Steam Deck, pričom ceny sa veľmi rýchlo začali šplhať do závratných výšok.

Zatiaľ čo oficiálna cena handheldov začína na 399$ a končí pri 649$, tak na eBay ste si svoju rezerváciu na zariadenie mohli kúpiť v cenách, ktoré atakovali 2500$. Všetko už tradične preto, že Valve si na vydanie v decembri pripravilo obmedzené množstvo zásob.

Mnoho užívateľov, ktorí sa rozhodli privyrobiť si takto bolo síce takých milých, že v ponuke na eBay uviedli, že ide o Pre-sale produkt, ktorý bude zasielaný až v decembri, no to asi veľmi robiť nemali. Zástupca eBay totiž prezradil, že budú takéto produkty sťahovať z ponuky pretože porušujú podmienky inzertného portálu nakoľko všetky pre-sale predmety musia podľa podmienok byť odoslané do 30 dní od uvedenia inzerátu, čo pochopiteľne tieto ponuky nespĺňajú, pretože Valve ich začne posielať až v decembri.

Navyše, Valve síce uviedlo, že Steam Deck handheldy začne posielať v decembri, no to neznamená, že každý zákazník, ktorému sa podarilo ho objednať sa ho v decembri aj dočká. Valve dokonca nevie garantovať, či sa ich všetci objednávatelia dočkajú do konca tohto kalendárneho roka a preto by sme si na takéto inzeráty dávali pozor.

Valve očakáva, že bežná dostupnosť Steam Deck zariadení bude Q1 2022 pre 64GB verziu, Q2 2022 pre 256GB verziu a Q3 2022 pre 512GB verziu.

Dá sa teda predpokladať, že skalperi si opäť prídu na tisíce dolárov a po niekoľkých mesiacoch sa situácia upokojí. Na Slovensku sa nám žiadnu inzertnú ponuku na Steam Deck nepodarilo nájsť, takže buď si všetci, ktorým sa Steam Deck podarilo objednať, plánujú toto zariadenie nechať, alebo sa nikomu z nich Steam Deck nepodarilo objednať.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk