• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Battlefield 2042 je síce bez kampane, no hrať budete môcť aj čisto proti botom či v koope s AI
Battlefield 2042 je síce bez kampane, no hrať budete môcť aj čisto proti botom či v koope s AI

Battlefield 2042 je síce bez kampane, no hrať budete môcť aj čisto proti botom či v koope s AI

 

Dávno zabudnutá herná mechanika sa vracia a v novom Battlefielde 2042, ktorý príde na trh už 22. októbra, budú môcť hráči naplno využiť aj podporu botov a umelej inteligencie. V podstate tak budeme môcť hrať multiplayer bez ďalších hráčov, pričom nebudeme nijako penalizovaní. Nehrozí teda žiadna „strata“ herného progresu.

Štúdio DICE túto fíčuru využilo v dieloch Battlefield 1942, Battlefield Vietnam, Battlefield 2 a Battlefield 2142, no všetky ďalšie časti niečo takéto postrádali, pripomína server VG247.

Battlefield 2042 však na druhej strane príde o klasickú kampaň pre jedného hráča, na ktorú sme boli zvyknutí. Vývojári sa snažia túto dieru zaplátať komplexným multiplayerom, ktorý pozostáva z troch rôznych herných režimov, pričom každý poskytuje iný online zážitok. Jedným z nich je All-Out Warfare, ktorý obsahuje herné módy „Conquest“ a „Breakthrough“. Oba budú, naprieč podporovanými mapami, k dispozícii aj ako hry čisto s umelou inteligenciou.

Podľa DICE slúži takáto možnosť ako nejaký tutoriál pre tých, ktorí si radšej vyskúšajú početné mechaniky a možnosti osamote a vlastným tempom. Ide o dobrý spôsob, ako sa lepšie zoznámiť s hrou a obsahom, ktorý ponúka – a keď sa konečne postavíte „skutočným“ nepriateľom, budete mať potrebné know-how v malíčku.

Tri v jednom

Podľa VG247 bude nový Battlefield 2042 akýmsi balíkom troch rôznych hier, čím majú na mysli spomínané tri herné režimy. Prvým je All-Out Warfare, ktorý podporuje hru až 128 hráčov na siedmich rôznych mapách. Druhý je zatiaľ nešpecifikovaný, ale milovníci série Battlefield ho vraj budú zbožňovať – jeho ohlásenia sa dočkáme v júli. Tretím je Hazard Zone, ktorý nám umožní hrať v jednotke zloženej z hráčov, nepôjde však o Battle Royale. Opäť platí, že bližších informácií sa dočkáme pri ďalšom oznámení.

Battlefield 2042 vychádza 22. októbra na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S a predobjednať si ho môžete na stránkach e-shopu Progamingshop.sk.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk