Days Gone je na Steame iba polovičným úspechom

Days Gone je na Steame iba polovičným úspechom

 

Číslam Horizon: Zero Dawn sa nepriblížil.

Pre Sony je vydanie Days Gone na PC druhým pokusom v krátkom období o prerazenie v PC hernom svete. Prvý pokus skončil veľmi dobre, keď Horizon Zero Dawn priniesol svet mechanických monštier miliónom nových hráčov a všetko to jemne skazilo iba to, že PC port nebol v optimálnej kondícii.

Ako sa však zatiaľ darí hre Days Gone? Hráči si hru od štúdia Bend Studio očividne pochvaľujú, pretože takmer 90% recenzií je pozitívnych. Zdá sa teda, že PC port je v celkom dobrej kondícii.

Čo však záujem o hru? Tu sa asi nevyhneme porovnaniu s Horizon: Zero Dawn a to ukazuje jasne, že Days Gone takú popularitu nedosiahol. Podľa štatistík SteamDB sa totiž hra vyšplhala na maximálny počet 27 450 hráčov naraz, čo je menej ako polovica z toho, čo pri svojom vydaní dosiahol Horizon (56 557 hráčov naraz).

Hra si však vedie iba o čosi horšie ako iná, pôvodne PlayStation 4 exkluzivita Death Stranding, ktorá dosiahla počas svojho vydania 32 515 hráčov naraz.

Uvidíme teda, aká bude ďalšia hra od PlayStation Studios, ktorá sa objaví na PC a aká bude reakcia PC hráčov na jej vydanie.

Zdroj: SteamDB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk