Epic mal ponúknuť Sony 200 miliónov dolárov za ich exluzivity. Odpoveď zatiaľ neprišla
Fáma

Epic mal ponúknuť Sony 200 miliónov dolárov za ich exluzivity. Odpoveď zatiaľ neprišla

 

Epic pokúša Sony.

Tentokrát tu máme veľkú zaujímavosť priamo z pozadia herného biznisu. Podľa leaknutých dokumentov mal Epic kontaktovať Sony s cieľom získať pre svoj Epic Games Store exkluzivity PlayStationu. Sú to len leaknuté dokumenty, tak viete, že takéto správy treba brať hlavne s veľkou rezervou.

Podľa dokumentov malo ísť o sumu 200 miliónov dolárov za ich 4 až 6 exkluzivít, ktoré by vyšli exkluzívne na Epic Store, no Sony na to zatiaľ neodpovedalo. Z dokumentov taktiež vyplýva, že Epic s Microsoftom rokovať nechcel, nakoľko Microsoft má blízko k Valve a taktiež okamžite odmietol Nintendo. Pretože NintenDONT.

Nateraz sa ale nevie, čo sa myslí tými exkluzivitami Sony. Buď sa hovorí o hrách ako Heavy Rain, ktoré sú stále exkluzivitou Sony, no následne vyšli aj na PC (najprv Epic, potom Steam), či Days Gone (tá hra vychádza rovno na Steam), alebo Epic mal záujem o first-party exkluzivity ako God of War, Spider-Man alebo trebárs aj remake Demon´s Souls, či prípadne Ghost of Tsushima.

Ak by šlo o ten prvý prípad, Epic by sa pohyboval tak povediac v šedej zóne, nakoľko exkluzivity naprieč platformami na PC nie je presne to, po čom PC hráči túžia, no ak by šlo fakt o ten druhý prípad, nikto by to nemohol mať Epicu za zlé, pretože bez peňazí Epicu by tie hry v prvom rade na PC s veľkou pravdepodobnosťou ani nikdy nevyšli.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk