Call of Duty Warzone dostane podporu DLSS

Call of Duty Warzone dostane podporu DLSS

 

Už počas tohto týždňa.

Nvidia a Activision oznámili, že populárna battle-royale hra Call of Duty: Warzone sa dočká pridania podpory technológie DLSS a to už v priebehu tohto týždňa, konkrétne 22. apríla.

Call of Duty síce nemá problémy s optimalizáciou (až na to, koľko disku zožerie), no v kompetitívnom Battle Royale prostredí je určite každý frejm navyše vítaný a hráči s RTX kartami sa tejto podpore určite potešia.

DLSS je technológia spoločnosti Nvidia a pod touto čarovnou skratkou sa nachádza názov Deep Learning Super Sampling. Bez toho, aby sme zachádzali do detailov ide o technológiu, ktorá dokáže za pomoci machine learningu upscalovať obraz z nižšieho rozlíšenia na vyššie, no bez straty vizuálnej kvality. Tým, že sa hra renderuje v nižšom rozlíšení tak samozrejme poskytuje hráčom vyšší a stabilnejší framerate. Na to, aby ste DLSS mohli využiť však potrebujete karty Nvidia RTX 2000 alebo RTX 3000.

AMD síce pracuje na vlastnom riešení s názvom AMD FidelityFX SuperSampling, no zatiaľ nevieme, kedy sa jej dočkajú aj hráči.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk