Age of Empires IV vychádza už v tomto roku!

Age of Empires IV vychádza už v tomto roku!

 

Hráči sa majú na čo tešiť.

Pôvodné znenie novinky:

Práve prebieha stream, na ktorom nám tvorcovia jednej z najúspešnejších strategických značiek prinášajú informácie k hre Age of Empires IV. Čo je ale dôležitejšie, na Steame sa už zobrazila stránka k hre, ktorá prezrádza to, na čo všetci hráči čakajú a to dátum vydania. Teraz už vieme, že hra vychádza už na jeseň v roku 2021!

Zostaňte s nami pre ďalšie informácie.

Update: Tak máme predstavenie za sebou a môžeme si to jemne zrekapitulovať. Nie len, že sme sa už dočkali oficiálneho ohlásenia, kedy hra vychádza, ale od tvorcov sme dostali aj peknú nálož informácií.

V prvom rade sme mali možnosť vidieť v akcií novú civilizáciu a to Dillí Sultanate. Aj keď vám názov tejto civilizácie nemusí toho veľa napovedať, jej ikonické jednotky určite budú. Teda ak ste fanúšikom série už dlhšie. Reč je o bojových slonoch, ktoré už v AOE II dokázali nepriateľom znepríjemniť krásne slnečné dni. V kombinácii s lučišníkmi bol celkový dojem z boja taký... no proste ako z Age of Empires.

Ďalej sme v streame mali možnosť nahliadnuť na novú prezentáciu kampaní. Konkrétne sme videli Normandskú kampaň, kde za vojvodu Williama zápasíte o kontrolu nad Anglickom proti kráľovi Haroldovi. Prezentácia pôsobila až dokumentárne, pretože boje z minulosti boli zasadené do reálnych lokácií z dnešného sveta. Mali sme tak možnosť vidieť vojsko „zlatých“ vojakov na hradbách dnešných opevnení, ktoré ušetril zub času. V hre by sme sa mali dočkať celkovo štyroch kampaní.

V ďalšej časti sme sa pozreli na gameplay zo štyroch rôznych období. Každé obdobie bude disponovať vlastnými hernými mechanikami, ako sme zvyknutí z minulých dielov. Rôzne civilizácie už nebudú len preskinované jednotky s pár zmenami, ale dočkáme sa už aj jedinečného gameplayu pre každú z nich. Takí Mongoli si napríklad vďaka stanovej architektúre budú môcť zbaliť a presunúť osadu. Noviniek je samozrejme oveľa viac a preto celé video prikladám nižšie.

Všetky zábery sú zachytené priamo z hry. Age of Empires IV sa teda dočkáme už na jeseň tohto roku a radovať sa z neho budú len PC hráči a to na Steame, Windows 10 a predplatitelia Xbox Game Passu v deň vydania. Či hra vyjde v budúcnosti aj na konzoly Xbox je zatiaľ otázne.

Noviniek sa dočkali aj majitelia definitívnych edícií pre AOE II a AOE III. Za zmienku stojí hlavne expanzia do dvojky s názvom Dawn of the Dukes a do trojky prichádza nová civilizácia United States.

Na stránke virtuálnej dediny sa môžete pozrieť na ďalší exkluzívny obsah k hre.

Zdroj: Steam, news.xbox.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk