Star Citizen po rekordnom roku 2020 vyzbieral od hráčov už 350 miliónov dolárov

Star Citizen po rekordnom roku 2020 vyzbieral od hráčov už 350 miliónov dolárov

 

A žiadne znaky zastavenia.

Štúdio Cloud Imperium Games zverejnilo pokorenie nového míľnika, ktorý sa týka crowdfunding kampane pre ich ambicióznu no vizionársku hru Star Citizen. Vyzbieraná suma totiž presiahla hranicu 350 miliónov dolárov. 250 miliónov pritom štúdio dosiahlo v novembri 2019 a suma 300 miliónov padla v júni 2020.

Sumu 350 miliónov pokorilo štúdio vo februári, kedy sa im podarilo priniesť ďalších 5 miliónov dolárov. Celkovo bol nedávno skončený rok 2020 pre štúdio extrémne úspešným, nakoľko sa im za 12 mesiacov podarilo vyzbierať 77 miliónov dolárov, čím sa rok 2020 stal vôbec najúspešnejším v tomto ohľade.

Bohužiaľ, tam sa momentálne dobré správy končia. Aj keď vývoj hry napreduje, tak kvôli pridávaniu nových možností sa aj poriadne naťahuje. Hra je vo vývoji už desať rokov bez plného komerčného vydania a kampaň pre jedného hráča – Squadron 42 je vo vývoji od roku 2016, no ani tá zatiaľ nemá stanovený dátum vydania. Star Citizen tak už mnohým príde ako podvod na vytiahnutie peňazí od hráčov, no fanúšikovia veria, že pôjde o revolúciu vo svete perzistentných hier. Otázkou však zostáva iba to, či už hra nepríde neskoro...

Zdroj: RSI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk