Hra Rust prišla o „veľkú časť dát hráčov“ po tom čo im zhoreli servery

Hra Rust prišla o „veľkú časť dát hráčov“ po tom čo im zhoreli servery

 

Žiadna záloha.

Nepríjemnú situáciu musí riešiť britské štúdio Facepunch Studios, tvorcovia multiplayer survival hry Rust. Na sociálnej sieti Twitter totiž potvrdili, že príčinou výpadku 25 serverov v Európe bolo to, že horeli. Doslova.

Požiar vypukol v OVHcloud data centre v Štrasburgu okolo polnoci a hasičom trvalo vyše šesť hodín, pokiaľ ho dostali pod kontrolu. Požiar v tomto dátovom centre zhodil taktiež aj niekoľko populárnych francúzskych webov a kompletne zničil budovu, kde sa servery nachádzali a taktiež poškodil susediacu budovu.

Navyše, vývojári potvrdili veľké množstvo stratených dát, ktoré sa „vyparili“ kvôli požiaru a následne potvrdili, že dáta nebude možné obnoviť: „Môžeme potvrdiť úplnú stratu EU serverov počas požiaru v dátovom centre OVH. Momentálne preskúmavame možnosti náhrady týchto serverov. Dáta však nebude možné obnoviť.“

To, ako táto strata dát bude vplývať priamo na hráčov a ich „uložené pozície“ však asi zistíme po tom, čo Facepunch Studios nájde náhradu za vyhorené dátové centrum.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk