Valve vzdalo snahu „opravu“ hry Artifact a oficiálne ju zabilo

Valve vzdalo snahu „opravu“ hry Artifact a oficiálne ju zabilo

 

Žiaden nový obsah.

Legendárne štúdio Valve nemá na konte veľa neúspechov, no medzi tie najväčšie určite patrí hra Artifact. Neúspešný pokus Valve preniknúť do žánru Digital Collectible Card. Aj napriek počiatočným silným predajom po vydaní v novembri 2018 sa krivka aktívnych hráčov prudko prepadla a to až tak výrazne, že už v Marci 2019 začalo Valve uvažovať nad kompletným redizajnom a tak sa začali práce na Artifact 2.0.

Podobne, ako pri ďalšom nedávnom pokuse o redizajn v podobe Anthem Next, ani Artifact 2.0 sa nedočká oficiálneho vydania. Valve totiž nad celým projektom zlomilo palicu. Po 18 mesiacoch strávených pri tomto projekte sa s okamžitou platnosťou zastavili práce na hre: „Nepodarilo sa nám dostať do hry dostatočné množstvo hráčov, ktoré by odôvodňovalo ďalší vývoj a preto sme sa rozhodli zastaviť vývoj Artifact 2.0 Beta.“

To znamená, že hra sa nedočká žiadnej ďalšej aktualizácie, no Valve spravilo aspoň to, že obe verzie hier (Artifact a aj Artifact 2.0) sprístupnilo v súčasnej podobe pre všetkých hráčov zdarma. Artifact 2.0 bol premenovaný na Artifact Foundry a podľa Valve ide o hru, ktorá má základy hrateľnosti nastavené, no chýba jej technické dokončenie.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk