Tvorcovia Detroit: Become Human majú nové štúdio a vytvorili zaujímajú situáciu

Tvorcovia Detroit: Become Human majú nové štúdio a vytvorili zaujímajú situáciu

 

Tri štúdiá na kope.

Štúdio Quantic Dream, známe primárne vďaka príbehovým hrám Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Became Human oznámili, že sa rozširujú za oceán. Popri už existujúcej pobočke štúdia vo francúzskom Paríži totiž otvorili novú pobočku štúdia v kanadskom meste Montreal.

Šéfom tejto novej pobočky bude Stéphane D’Astous, ktorý začal svoje pôsobenie v hernom priemysle v spoločnosti Ubisoft v roku 2003 a okrem toho pôsobil aj na pozícii šéfa štúdia Eidos Montreal, ktoré vytvorilo dvojicu Deus Ex hier. K nemu sa pripája herný dizajnér Yohan Cazaux, ktorý pracoval na sérii Assassin’s Creed – Black Flag, Origins a Valhalla.

Plán je zatiaľ taký, že obe pobočky štúdia budú pracovať na rovnakých projektoch, pričom pobočka v Montreale bude zodpovedať za hrateľnosť a herné mechaniky.

Vznikla tak celkom zaujímavá situácia. Quantic Dream totiž otvoril svoju pobočku v Montreale v rovnakej budove v ktorej už sídlia dve vývojárske štúdiá. Jedným z nich je štúdio Cloud Chamber, ktoré pracuje na novej Bioshock hre a druhým je štúdio Compulsion Games, ktoré patrí do rodiny Xbox Game Studios a momentálne pracuje na zatiaľ neohlásenej hre.

Quantic Dream momentálne taktiež pracuje na zatiaľ neohlásenej hre, ktorá však bude multiplatformovým projektom. Po Detroit: Become Human totiž štúdio ukončilo exkluzívnu spoluprácu so Sony na Playstation konzolách a ich ďalšie hry sa ukážu aj na PC a Xbox konzolách.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk