Cyberpunk 2077 dostal na PC oficiálne modovacie nástroje

Cyberpunk 2077 dostal na PC oficiálne modovacie nástroje

 

Komunita sa môže pustiť do práce.

Už od vydania Cyberpunk 2077, ktoré prinieslo veľké starosti hráčom a aj štúdiu CD Projekt RED komunita vydávala zaujímavé modifikácie hry. Vďaka tomu sme sa dočkali napríklad možnosti hrania z tretej osoby. Teraz však bude tento proces ešte jednoduchší.

Štúdio CD Projekt RED totiž na svojej oficiálnej stránke zverejnilo oficiálne modovacie nástroje. Tie si môžu stiahnuť a používať všetci vlastníci PC verzie hry. Na konzolách tieto nástroje pochopiteľne dostupné nie sú.

Momentálne sú na stiahnutie dostupné štyri súbory: Metadata, ArchiveDump, TweakDump a TweakBD ID’s pričom štúdio sľubuje, že ich bude pravidelne aktualizovať, aby zabezpečili ich kompatibilitu s hrou.

Ešte v roku 2019 sa štúdio zaviazalo, že chcú umožniť modovanie hry tejto početnej komunite a to prostredníctvom slov komunitného manažéra Marcina Momota: „Samozrejme, radi by sme podporili moderskú komunitu v budúcnosti, no v prvom rade sa musíme sústrediť na vydanie hry.“

Takže, dalo by sa skonštatovať, že modovacie nástroje CD Projekt RED sprístupnil ešte predtým, ako stihol hru dokončiť. Tá sa minulý týždeň dočkala prvého veľkého patchu a ďalšie by mali nasledovať.

Zdroj: CDProjektRED

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk