Nvidia vraj naskladňuje karty RTX 2060, chcú tak zlepšiť nedostatok zásob

Nvidia vraj naskladňuje karty RTX 2060, chcú tak zlepšiť nedostatok zásob

 

Nedostatok RTX kariet vyriešia zrejme naskladnením predchádzajúcej generácie a to dokonca za vyššiu cenu.

Máme tu nepotvrdené správy, ktoré naznačujú návrat grafických kariet RTX 2060 Super a GeForce RTX 2060 do maloobchodného predaja a rovnako tak aj do OEM segmentu. S touto informáciou prišiel server magazínu Overclocking, ktorý sa odvoláva na svoje zdroje blízke výrobcom hardvéru.

Server Overclocking zároveň dodáva, že distribúcia čipov už započala a je možné, že sa ich v obchodoch dočkáme už čoskoro. Dôvodov môže byť niekoľko. Podľa serveru DSOG má tento krok zlepšiť skladové zásoby RTX kariet na trhu a zároveň sa má skresať prebytok čipov TU106 a TU104. Paradoxne však nemáme čakať zníženie cien takýchto kariet.

Aktuálna situácia na trhu umožňuje dokonca nárast pôvodne znížených cien, takže aj 299 dolárové RTX 2060 karty pôjdu pravdepodobne do vyššej cenovej relácie. Navyše sa dá očakávať, že tento stav umelo navýši aj ceny kariet v novej generácii Ampere, minimálne teda pri kartách RTX 3060 a RTX 360 Ti.

Samozrejme tieto správy zatiaľ nemáme nijak potvrdené, takže na prípadné vyjadrenie spoločnosti Nvidia sa musíme počkať.

Zdroj: extremetech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk