EA bude pracovať na Star Wars hrách aj napriek ukončeniu exkluzívnej zmluvy

EA bude pracovať na Star Wars hrách aj napriek ukončeniu exkluzívnej zmluvy

 

Čím viac vývojárov, tým lepšie.

EA malo doslova monopol na vývoj Star Wars hier od roku 2013, kedy tento vydavateľ uzatvoril zmluvu so spoločnosťou Disney. Nanešťastie pre hráčov, táto exkluzívna 10-ročná dohoda nedopadla práve najlepšie.

Na prvú Star Wars hru (Battlefront) sme si museli počkať dva roky a ani tak nás svojou kvalitou nejak neohúrila. Následne sme sa v roku 2017 dočkali hry Battlefront II. A o zlyhaní monetizácie tejto hry a fiasku, ktorý spôsobila vo svete lootboxov toho bolo popísané už celkom dosť. Až potom sa EA ako-tak dalo dokopy a posledné dve Star Wars hry (Jedi Fallen Order a Squadrons) patrili medzi tie lepšie. Hej, a aby sme nezabudli. EA taktiež zrušilo hneď trojicu Star Wars projektov. Yuma a Ragtag od dnes už neexistujúceho štúdia Visceral a Project Orca od štúdia EA Vancouver.

Akokoľvek sa na situáciu pozeráte, tak spôsob, akým EA pristúpilo k Star Wars licencii sa nedá označiť ako veľmi úspešný. Preto je len a len dobre, že ani EA a ani Disney sa rozhodlo nepredĺžiť exkluzívnu zmluvu (tá končí v roku 2023) a namiesto toho bude oslovovať všetkých vývojárov, ktorí budú mať o svet Star Wars záujem.

A prvé ovocie je viditeľné už teraz. Včera oznámila divízia Lucasfilm Games, že švédske štúdio Massive, ktoré patrí Ubisoftu začalo práce na Star Wars hre v otvorenom svete.

Čo však EA? Spoločnosť oznámila, že naďalej zbožňuje svet Star Wars a tým pádom bude naďalej pracovať na Star Wars hrách. Akurát na nich nebudú pracovať „iba oni.“

Uvidíme teda, či sa dočkáme napríklad pokračovania Jedi Fallen Order, alebo aký iný projekt majú pre nás EA štúdiá pripravený.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk