• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • EA stratí exkluzívnu licenciu na vývoj Star Wars hier: Novú Star Wars hru vyvíjajú tvorcovia The Division!
EA stratí exkluzívnu licenciu na vývoj Star Wars hier: Novú Star Wars hru vyvíjajú tvorcovia The Division!

EA stratí exkluzívnu licenciu na vývoj Star Wars hier: Novú Star Wars hru vyvíjajú tvorcovia The Division!

 

Lucasfilm Games začal pekne zostra.

Znovuoživená divízia Disney s názvom Lucasfilm Games začala pekne zostra. Po včerajšom oficiálnom predstavení hry Indiana Jones, ktorú vyvíja švédske štúdio MachineGames totiž dnes prišlo rovnako veľké ohlásenie.

A tým je to, že Lucasfilm Games spolupracuje s ďalším švédskym štúdiom Massive Entertainment na vývoji novej Star Wars hry. Šéfom vývoja tejto hry bude Julian Gerighty, šéf vývoja The Division 2 a The Crew a hra bude používať Snowdrop engine a pôjde o open-world hru. Podľa vyjadrení Ubisoftu (ktorý vlastní štúdio Massive) je však hra ešte len na počiatku svojho vývoja a počkáme si na ňu už niekoľko rokov.

„Star Wars galaxia je úžasným zdrojom motivácie našich tímov pre inováciu a aby sme tlačili na hranice možného v našom médiu. Budovanie nových svetov, postáv a príbehov je integrálnou súčasťou Star Wars sveta a pre nás predstavuje úžasnú možnosť a sme nadšení, že naše Massive štúdio bude pracovať úzko s Lucasfilm Games na vytvorení Star Wars dobrodružstva, ktoré je iné, ako čokoľvek, čo sme doteraz vytvorili.“

Toto ohlásenie však znamená aj iné oznámenie s ktorým sa asi EA nebude chváliť. Vydavateľ totiž v roku 2023 oficiálne stratí exkluzívnu možnosť vytvárať hry zo sveta Star Wars, ktorú mali od roku 2013. A až na pár výnimiek sa nedá povedať, že by išlo o úspešné obdobie, čo asi prispelo k rozhodnutiu Disney otvoriť svoje populárne svety aj pre iných vývojárov.

EA bol a bude strategickým a dôležitým partnerom pre nás v budúcnosti. No cítili sme, že máme priestor aj pre ostatných,“ povedal viceprezident Global Games and Interactive Experiences v Disney Sean Shoptaw.

Všetky budúce Star Wars hry budú súčasťou oficiálneho kanónu sveta Star Wars a Disney pozýva vývojárov, aby im prinášali svoje nápady na hry nielen zo sveta Star Wars: „Určite nebude núdza o ľudí, ktorí nám klopú na dvere, ktorí sa budú chcieť hrať s našimi hračkami.,“ dodal viceprezident Lucasfilm Games Douglas Reilly.

Zdroj: Wired

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk