Counter Strike: Global Offensive odstraňuje botov z competetive zápasov

Counter Strike: Global Offensive odstraňuje botov z competetive zápasov

 

Tvorcovia CS:GO zrušili hráčom obľúbené zneužívanie systému.

Competetive mód v Counter Strike: Global Offensive berie väčšina zúčastnených vážne a málokto sa zo zápasu odhlási bezdôvodne. Hlavným dôvodom je, že “leaveri” dostávajú potupne sa predlžujúci ban. Ak už niekto odíde, dá sa predpokladať, že išlo o výpadok internetu, alebo práve roztrieskal klávesnicu. Ak hráč zo zápasu odíde, jeho miesto zaujme počítačom ovládaný bot. Presnosť a štýl hry botov na CSku je kapitolou samou o sebe, no boti majú jednu obrovskú výhodu. Hráč, ktorý v danom kole už zomrel, sa môže do bota prevteliť a užiť si “druhý život”. 

Tu ale nastáva v komunite hráčov CS:GO problém. Ak mal náhodne vytvorený tím počas competetive zápasu jedného hráča, ktorý bol schopnosťami výrazne pozadu za zvyškom tímu, ostatní hráči ho mohli reportovať a tým pádom “kicknúť” z hry. Na jeho miesto teda nastúpil bot, ktorý slúžil ako “druhý život” pre hráča, ktorý zomrel ako prvý, čo nie je práve fér postup.

Hráči už dlhší čas požadovali zmenu botov, ktorá by im dala v hre väčší zmysel, no doposiaľ sa tak nestalo. Teraz prišlo Valve priamo s ich úplným zrušením v competetive móde. Konšpirácie hovoria, že za rozhodnutím Valve stojí podobné rozhodnutie, ktoré spravili Riot Games so svojou FPS Valorant. Tá Counter Striku dýcha na krk od dň svojho vydania a Valve svojich konkurentov pozorne sleduje. Vo Valorante hráči dostanú po odchode hráča kompenzáciu v podobe “cash boostu”, v CS:GO sa zatiaľ nič podobné neplánuje. 

Hráči CSka sa teda musia rozlúčiť s jedným zo svojich rituálov. Akonáhle tím dostal bota, niekto z tímu mu dal rozkaz “hold position” a bot zostal na mieste, kým nezomrel niekto, kto si zaslúžil druhú šancu. 

V novom patchi prichádzajú okrem odstránenia botov z competetive módu aj ďalšie menšie zmeny a fixy. Ak vás zaujímajú, môžete si prečítať patch notes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk